13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKŞENER: ARTIK İTTİFAK YAPMAYACAĞIZ!

AKŞENER: ARTIK İTTİFAK YAPMAYACAĞIZ!

-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trakya Bölge İstişare Toplantısına katılmak üzere Edirne’ye geldi. Toplantıda konuşan Akşener, bundan sonra gerçekleşecek seçimlerde ittifak yapmayacaklarının altını çizdi.  

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Edirne’ye geldi. İlk olarak Edirne İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya gelen Akşener, sonrasında Trakya Bölge İstişare Toplantısına katıldı. Toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Akşener, ülkede yaşanan ekonomik sorunlara dikkat çekerek, “Bunu değiştirecek olan biziz.” dedi. Akşener, bundan sonra gerçekleşecek seçimlerde ittifak yapmayacaklarını da vurguladı.

Akşener, “Biz ittifak sisteminden vazgeçtik. Dolayısıyla ittifak sistemini reddediyoruz ve ittifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz. Sadece bugün değil 2028’de de seçimlere kendimiz gireceğiz. Bu, bugün var olan ortak belediye başkanlarımızı kötüleyeceğimiz anlamına gelmez. ‘Cumhurbaşkanlığına aday gördün, şimdi karşılarına aday mı çıkaracaksın?’ diyorlar. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı şartları tutuyorsa Cumhurbaşkanlığına layıktır. O başka bir şey. Ben o 2 arkadaşa milletimizin sesini getirdim. Bu arkadaşlarımız bu sese ‘hayır’ dediler; Sayın Genel Başkanlarını Cumhurbaşkanı seçtirmek üzere gayret ettiler. Ben de 45 şehre Sayın Mansur Yavaş ile gittim, kendi seçmenimize Kılıçdaroğlu’na oy verdirebilmek için. Bütün her şeyi paylaştım. Bundan sonra hesaplı-kitaplı bir dönem yok. İstanbul’u alan Türkiye’yi alamıyormuş; biz alamadık kardeşim. İster beni suçlayın, ister başkasını. Ben CHP’nin iç işlerine karışmayı kendime hakaret sayarım. Dünyanın en ayıp işidir. Böyle bir işi ne ben, ne de arkadaşlarımız asla yapmaz. Bunu söyleyecek kadar kendinden geçmiş insanlar var. Bunun adı zavallılıktır. Biz hür ve müstakil bir siyasi partiyiz. Bütün siyasi partilerin seçmenlerinden oy istiyoruz. Dolayısıyla rekabet edeceğiz,  yarışacağız. Biz kavga ederek yapmayacağız, ne Sayın Erdoğan’ın adayı kaybetti diye sevineceğiz, ne Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday gösterdiği kişi kaybettiği için üzüleceğiz, biz kazandığımızda sevineceğiz, biz kaybettiğimizde üzüleceğiz. İYİ Parti’nin yeniden kurulduğu gün 25 Ekim 2023 olacak. Seçim startını o gün vereceğiz. Biz yolumuza bakacağız. Buradan biz tek başımıza hür ve müstakil olarak seçime gireceğiz. Biz cesur insanlarız ve bu cesur insanların Türk milletinin karşısında kaç kilo ettiğini seçmenimizden, milletimizden de bize gösterilen teveccüh ile göreceğiz. Allah yolumuzu açık etsin.” dedi.Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side