4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEALİ GÜRBÜZ ELENDİ, MEHMET YEŞİL YEŞİL YUHALANDI

ALİ GÜRBÜZ ELENDİ, MEHMET YEŞİL YEŞİL YUHALANDI

-

661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivan kategorisi 2. tur müsabakalarında turnuvanın favorisi Ali Gürbüz elendi. Ali Gürbüz’ü eleyen başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil tribünler tarafından uzun süre yuhalandı. Er Meydanı dışında da tepkiler nedeniyle zor anlar yaşayan Mehmet Yeşil Yeşil, televizyonumuza yaptığı açıklamada, “Antalya tribünü beni yuhaladı. Bana hiç sahip çıkmadılar, keşke sahip çıksalardı.” dedi.

661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık kategorisi 2. tur müsabakalarında 2019 ve 2021 yılları başpehlivanı Ali Gürbüz elendi. Ali Gürbüz’ü eleyen başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil’e tribünler tarafından büyük tepki gösterildi. Uzun süre yuhalanan Mehmet Yeşil Yeşil, saha dışında da ıslıklandı ve yuhalandı. Zorlukla çadırına gidebilen Mehmet Yeşil Yeşil, televizyonumuza açıklamalarda bulundu.

Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, Edirne Televizyonuna yaptığı açıklamada, galibiyet aldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Yeşil Yeşil, “Mutluyum, galibiyet aldım. Daha ikinci turdayız. Benim için 4 tur daha var. Mutlu sona ulaşmak istiyorum. Yıllardır rakiptik. Kulüp arkadaşlığı, okul arkadaşlığı hepsi hemen hemen aynıydı Ali’yle. Aynı memleketin çocuğuyuz. Üçüncü kemere giderken mağlubiyeti yaşatmak bana nasip oldu. Nasibimizde bu varmış, daha da nasibimi aramaya devam edeceğim. Okan hoclama teşekkür ediyorum. Biz güreşe beraber başladık, bana güreşi öğreten kişi kendisi. Sevenlerime özlenen Mehmet Yeşil Yeşil’i tekrar göstermek istiyorum. Kendime söz verdim; antrenmanlarda bir gün bile kaytarma durumum olmayacak dedim. Döneceğim dedim. Çok şükür dönüşlerimin adımları bunlar. Daha 4 tur var; kemer kazanmak istiyorum tekrardan. O mutluluğu aileme hediye etmek istiyorum. En çok da rahmetli babama armağan etmek istiyorum. Burada olsaydı çok mutlu olacaktı. Biz zorlu yılları hep beraber aştık. Ona da çok tepkiler gösterildi. Beni yuhaladılar tribünler. Antalya tribünüm yuhaladı. Ben buraya emeğimin karşılığını almaya geldim. Her gün Serik’e antrenmana gittim. Isparta’da öğretmenlik yapıyorum; yüzlerce kilometre yolu teptim yine geldim antrenmana. Ben emek verdim, beni yuhalamayın. Ben zamanında Ankara Büyükşehir Belediyesi adına güreştiğim için de çok yuhalandım. Sahip çıksalardı, bana hiç sahip çıkmadılar. Benim kulübüm yoktu o dönemlerde kulübe davet edilmedim. Seyirciler de sahip çıkmadılar, tepki gösterdiler. Ben kulübümden 3 ay önce ayrıldım. Ve 3 ay boyunca bana spor kulüpleri gelip teklifte bulunmadı. 1 tane sponsorum var. Ben buraya kulüpsüz geldim, onlar benim kulübüm. Ve gençlere kulüp kuracağımızın sözünü de verdik. Bizden sonra gelen nesillere de maddi, manevi her türlü emek vereceğiz.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi