22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEALIŞVERİŞ LİSTELERİNE KIRTASİYE ÜRÜNLERİ DE EKLENDİ

ALIŞVERİŞ LİSTELERİNE KIRTASİYE ÜRÜNLERİ DE EKLENDİ

-

Gıdadan giyime, ayakkabıdan çantaya kadar birçok ihtiyacını Edirne’den karşılayan Bulgaristan vatandaşlarının alışveriş listesine çocuklarının okul ihtiyaçları da eklendi.

Türkiye’ye pasaportsuz giriş kolaylığı sağlanan Bulgaristan vatandaşları, alışveriş için Edirne’ye akın etmeye devam ediyor. Gerek turlarla gerekse de kendi araçlarıyla günübirlik Edirne’ye gelen Bulgaristan vatandaşları, 2022-2023 eğitim öğretim yılı öncesi çocuklarının okul ihtiyaçları için kırtasiyelerin yolunu tuttu.

Edirne’deki kırtasiyelerde yoğunluk oluşturan Bulgaristan vatandaşları; kitap, kalem, defter, boyama kitabı ve kalemlik gibi çocuklarının okul ihtiyacı olan çeşitli ürünleri alabilmek için sıraya girdi.

Kırtasiyeci esnaflarından Tamer Dillek, Bulgaristan’dan Türkiye’ye sadece kimlik göstererek girişin başlamasının ardından kentte alışveriş hareketliliği yaşandığını söyledi.
Dillek, “Ülkeye girişleri kimlikli olduğundan dolayı bayağı bir Bulgar yoğunluğu yaşanıyor şehrimizde. Bir de şimdi Kırtasiye sezonu olduğu için onlar da okul ihtiyaçlarını buradan karşılamaya çalışıyorlar. Maddi açıdan uygun geldiği için Edirne’yi tercih ediyorlar. Kırtasiye malzemeleri vermeye çalışıyoruz. Yine onlar da tabii memnun oluyorlar. Tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bulgaristan vatandaşları da kırtasiye ihtiyaçlarını Edirne’den karşıladıklarını ifade ettiler.
Bulgaristan Haskovo’dan Edirne’ye gelen Davuri Hristov, çocuklarının okul ihtiyacı için kırtasiyeden alışverişi yaptığını ifade etti.

Okullar açılacağı için heyecanlı olduğunu söyleyen Elif Nisa Tiryakioğlu, boya kalemleri, sulu boya ve defter almak için kırtasiyeye geldiklerini aktardı.

Okul ihtiyaçlarını almak için kırtasiyeye geldiklerini söyleyen Nida Tiryakioğlu kitap, sulu boya, kalem gibi ihtiyaçlarını aldıklarını ve heyecanlı olduklarını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side