20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEALTUNHAN: BÜTÜN MALIMI MÜLKÜMÜ SATIYORUM

ALTUNHAN: BÜTÜN MALIMI MÜLKÜMÜ SATIYORUM

-

Edirne’de Otogar işletmecisi İş insanı Mustafa Altunhan, bugüne kadar yaptığı işlerde haksızlığa uğradığını öne sürerek, bütün malını mülkünü satışa çıkardığını açıkladı.

 Edirne’de Otogar işletmecisi iş insanı, eski Kırkpınar ağası Mustafa Altunhan, Edirne’de yaptığı tüm işlerde haksızlığa uğradığını öne sürerek, tüm malını mülkünü satmaya karar verdiğini açıkladı.

Altunhan, “Yeni bir karar aldım, ciddi ciddi söylüyorum. Şu oturduğumuz otelden başlayıp tüm mülklerimi satışa çıkarıyorum. Taliplisi varsa buyursun gelsin. Şaka değil, gerçek konuşuyorum. Çünkü artık Edirne’de bir şeylerin suyu çıktı. Edirne’de ne iş adamı ne tüccar yetişiyor. İllaki bir köstek koyuluyor.

 Edirne’de bir şey yapacağız, birileri geliyor yanlış yaptın. Dün avukatım bile bütün yaptığımız işlerde mahkemelik olduğumuzu söyledi. Ben hırsızlık, eşkiyalık yapmıyorum. Edirne’de istihdam yaratmak için insanlara iş vermek için mücadele eden birisiyim. Mustafa Altunhan’ın çalışmaktan başka hiçbir suç işlemez, sadece ben çalışmayı bilirim. Son günlerde otogarla ilgili bir olay oldu adalet aradım. Bekliyorum bakalım” dedi.

Şu anda işlettiği otogarda hak kayıpları olduğunu belirten Altunhan, ‘otogar bana zorla verildi. Şimdi tüm yetkililerden benim hakkımı korumalarını istiyorum” dedi.

Altunhan, “Otogarda hak kayıplarım oldu. Kovit döneminde kirasını aksatmadan ödedim, kimse de arkamızda durmuyor. Sonra kalkıyorlar birisine istedikleri yerde yer veriyorlar. Bu otogarı bana zorla verirlerken vali, belediye başkanı, emniyet müdürü, jandarma komutanı zorla verdiler burasını bana. Namus sözü verdik Vali Beye, devlete namus sözü verdik. Bu otogarda bedava oturmayacağız kiralayacağız diye. Otogar 7-8 kere ihaleye çıktı kimse almadı. Bütün her şeyimi riske atıp otogarı kiraladım. Ne için devletime verdiğim söz için. Şimdi de Vali de Belediye Başkanı da Emniyet Müdürü de herkes bana sahip çıkacak, haklarımı koruyacak.

 Yük Mustafa Altunhan’ın üzerine kaldı, ben orada verdiğim sözü tuttum. Şimdi de rica ediyorum o gün bana bu otogarı nasıl verdiyseler şimdi de bana sahip çıkacaklar. Öyle mahalle arasından araba kaldırtmayacaklar” dedi.

Altunhan, önümüzdeki günlerde yapılacak ETSO seçimlerinde aday olacak mısınız sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“beni o kadar küçümsemeyin ETSO başkanlığı gibi yerlerde. Başkan olup da gidip orada oturacak insan mıyım. Benim güzel bir hayatım var o bana yeter.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side