22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEALTUNHAN, OTOBÜSÜYLE ADALET ARIYOR!

ALTUNHAN, OTOBÜSÜYLE ADALET ARIYOR!

-

Edirne Şehirlerarası Otobüs Terminali işletmecisi, otobüs firması sahibi Mustafa Altunhan, Edirne’de bazı firmalara şehir merkezinden kalkış izni verilmesine tepki göstererek, “Aynı imkan bana verilsin, 10 milyon lira para bağışlayacağım” dedi. Yetkililerin bazı firmalara izin vererek adaletsiz davrandığını söyleyen Altunhan, otobüsünün direksiyonuna geçerek, Edirne Adliyesi önünden adalet aramaya başladı.

Edirne’de Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin işletmecisi, otobüs firması sahibi Mustafa Altunhan, bazı firmalara şehir merkezinden kalkış izni verildiğini, bunun da yasal olmadığını öne sürerek, “bundan sonra otobüsümle kapı kapı dolaşıp adalet arayacağım” dedi.

Altunhan, Edirne Adliye Sarayı önüne otobüsüyle gelerek, adalet arayışına buradan başladığını söyledi.

Edirne Adliyesi önünden otobüsle otogara giden Altunhan, kendi firmasının araçlarına şehir merkezinden kalkış izni verilmediğini, ancak bazı firmalara bu iznin verilmesini ‘adaletsizlik’ olarak değerlendirdi.

Altunhan, “Otobüsle adalet arıyoruz. Çok büyük haksızlık, adaletsizlik yaşanıyor şu ana Edirne’de. Bunun müsebbipleri kimse adalet, polis, savcı, hakim bunları meydana çıkarsın. Böyle bir şey bu memlekette daha görülmedi. Buradan, Edirne otogarında bir sürü esnaf var, 25-30 tane firma var. Biz de talep ediyoruz Edirne şehir merkezinden kalkmayı. Niye bunu söylüyorum biliyor musunuz? Çünkü bir firmaya Edirne’nin içinden kalkış izni verildi. Yani buradaki otobüsçüleri, minibüsçüleri, taksicileri, otogar esnafını kimse düşünmüyor mu? Bunlar insan değil mi? Bunların çocukları yok mu? Devlet baba nasıl böyle bir hata yapar? Devlet baba herkese eşit davranmak zorunda. Devlet baba herkesin çoluğunu, çocuğunu düşünmek zorunda, kimseyi mağdur edemez.

Öyle bir mağduriyet yaşanıyor ki, eğer ki aynı imkanlar bana sağlansa size samimiyetimle söylüyorum; 10 milyon lira hemen çocuk esirgeme kurumuna bağışlarım. Bana Edirne’nin merkezinde kalkış yeri kim gösterirse namus şeref sözü. 10 milyonu gideceğim nereye derlerse oraya bağışlayacağım” dedi.

Adalet arayışını bundan sonraki süreçte devam ettireceğini belirten Altunhan, “gerekirse otobüsümün içinde yaşayacağım. Bunu sadece kendim için değil bütün esnaflar için ve çalışanlarım için istiyorum” dedi.

Altunhan, “Bundan sonra eğer ki bu mağduriyetimiz giderilmezse bu otobüsün içerisinde yaşayacağım kâh adliyenin önünde, kâh emniyetin önünde, kâh vilayette. Sesimiz duyulmadı mı? Çekeceğim külliyenin önüne, 10 tane otobüse giydirme yapacağım ve nasıl bir adaletsizliğe uğradığımızı göstereceğim. Adaletin uygulanmasını istiyorum, başka hiçbir talebim yok. Bu adaleti kendim için istiyorsam namussuzum. Bütün esnaf için istiyorum.

Her yönden bir mücadeleye girdik, bu mücadelede ne gerekirse her şeye başvuracağım, sonuna kadar. Orada o vatandaşa yer verilmesi için ne yapmak gerekir biliyor musunuz? İlk önce bu firma bize dilekçe yazacak, diyecek ki; bize yer gösterir misiniz? Zaten yerleri var ama bir de merkezden kalkıyorlar şu anda. Biz olmaz dersek belediyeye gidecekler, belediyede diyecekler ki ‘yer gösterin’. Eğer yine de göstermezsek bu sefer valiliğe gidecekler ve diyecekler ki; ‘bütün yollarımız tıkandı, çaresiz kaldık, bize yer gösterir misiniz?’. Valilik de belediyeye soracak ‘neden yer göstermediniz?’ diye. Sonrasında bu duruma gelinecek. Bana bir tane dilekçe göstersinler. Canları istediği zaman bir dilekçeyle beni hemen buluyorlar” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side