2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAMATÖR SPOR HAFTASI KUTLAMALARI RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI

AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLAMALARI RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI

-

Amatör Spor Haftası, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle başladı.

Amatör Spor Haftası kapsamında Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi. Kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlik; Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair konuşma Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak tarafından yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın temel amacının geniş kitlelerin sporu yaşam biçimi olarak benimsemesine katkı sağlamak olduğunu söyleyen Ak, dezavantajlı gruplar dâhil, talep eden herkesin spor faaliyetlerine erişim sağlayabildiği, uluslararası şampiyonalarda çok sayıda sporcu ile derece alan, olimpiyat oyunları başta olmak üzere dünyadaki prestijli spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan ve böylelikle sporun her dalında dünya çapında rekabet edebilir seviyeye ulaşmış bir ülke olmak olduğunun altını çizdi.

Etkinliğe katılan sporcular da, sporu çok sevdiklerini ve herkesin spor yapması gerektiğini ifade ettiler.
Etkinliğin çok güzel olduğunu söyleyen Şükrüpaşa Spor Kulübü sporcusu Asrın Başaran, spor yapmayı çok sevdiğini ve herkesin spor yapması gerektiğini belirtti. Sporun çok faydalı olduğunu söyleyen Efe Kısaç, hem aktivite hem sağlık hem de gelecek için çok önemli olduğunu ifade etti. Halk oyunları gösterisi ise ilgiyle izlendi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi