20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEARABACI VE LİSTESİ YENİDEN YÖNETİMDE

ARABACI VE LİSTESİ YENİDEN YÖNETİMDE

-

Edirne Ziraat Odası’nın bugün gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde, mevcut başkan Hüseyin Arabacı ve odanın eski genel sekreteri Şükrü Toparlak başkanlığa talip oldu. Başkan adayı Toparlak’ın yarıştan çekilmesi sonucu tek listeyle seçime giren Hüseyin Arabacı ve listesi, yeniden odanın yönetimine seçildi.

Edirne Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu, Edirne Ticaret Borsası konferans salonunda gerçekleştirildi. Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç’in başkanlık ettiği genel kurula, oda delegeleri ve çok sayıda üretici katıldı. 75 delegenin oy kullandığı genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Odanın faaliyet raporunun okunması ve bilançosunun görüşülüp ibra edilmesinin ardından konuşan odanın eski genel sekreteri Şükrü Toparlak, mevcut yönetimi eleştirdi. Toparlak, odanın delege seçimleri ve hesaplarında usulsüzlük olduğunu iddia ederek, yeni dönem için başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Toparlak, “Ben bu bahsettiğim, şikayetçi olduğum konuların çoğunu Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu olarak verdim. Seçilen delegelerin usulsüz olduğunu, hesaplarda usulsüzlükler olduğunu belirtip bu suç duyurusunda bulunduk. Bunlar kanun nezdinde incelenecek. Bizler bu kurumlara faydalı olmak için yetiştirilmiş, devletin üniversitelerinde okutulmuş insanlarız. Ben Ziraat Mühendisiyim. 1998 yılında mezun oldum, o yıldan beri sektörün içerisindeyim. Ziraat Odası yönetimine de talibim. Biz de kafamıza göre bir liste yaptık. Bu kurumun iyiliği için çalışmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mevcut Başkan Hüseyin Arabacı, Toparlak’ın konuşmasının ardından söz alarak usulsüzlük iddialarına yanıt verdi. Arabacı, yeni dönem için yeniden aday olduklarını belirterek, “Edirne Ziraat Odası’nın, üreticilerine güzel hizmet veren, iyi bir oda, hizmet ağını arttırmış, üreticileriyle iç içe olan bir oda olmasını temenni ediyorum.” dedi. Arabacı, “Arkadaşımız usulsüzlükler yaptı dedi. Mali müşavir burada, avukatım burada. Bunların hepsiyle birlikte konuşarak, genel merkezimizin bilgisi dahilinde, her türlü işler bu işler bu şekilde yapılmıştır. Hiçbir usulsüz işlem yapılmamıştır. Biz bu arkadaşımızla 3 yıl önce yollarımızı ayırmışız. Ayırdığımızdan bugüne, madem ben usulsüz bir başkandım, niye müfettiş çağırmamış? Niye bugüne kadar bir müfettiş çağırılmadı? Şu anda da çağırsa razıyım. Eğer bir usulsüzlük yaptıysam, cezamı da misliyle ödemeye razıyım. Kimsenin hakkını yemem, yedirmem de.Biliyorsunuz biz zaten bir dönemdir oda yönetimindeydik. Bu bir dönem içerisinde de güzel işler yaptık, güzel hizmetler ürettik üreticilerimize. Bugün burada, tekrar bu göreve talip olma sebeplerimizden bir tanesi, üreticilerimize hizmeti daha da arttırmak. Edirne Ziraat Odası’nın, üreticilerine güzel hizmet veren, iyi bir oda, hizmet ağını arttırmış, üreticileriyle iç içe olan bir oda olmasını temenni ediyorum. O amaçla da biz bu göreve talip olduk” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan adayları Hüseyin Arabacı ve Şükrü Toparlak, oda yönetimine girecek listelerini divana teslim etti. Toparlak’ın listesinde yer alan çok sayıda delege, listeye yazıldıklarından haberlerinin olmadığını belirterek, listeden ayrılmak için dilekçe verdi. Bunun üzerine başkan adayı Şükrü Toparlak, seçimden çekildiğini açıkladı.

Toplam 75 delegenin oy kullandığı genel kurulda, tek listeyle seçime giren mevcut başkan Hüseyin Arabacı ve listesi, Edirne Ziraat Odası’nın yeni dönemi için yeniden yönetime seçildi. Arabacı’nın listesi şu isimlerden oluştu; Hüseyin Arabacı, Kamil Ekici, Atilla Alada, Adnan Destere, Tanju Yılmaz, Mustafa Kayıtbay, Kadir Nehir, Şerafettin Biçer, Melih Çınar, Bahadır Karanfil, Halil Meriç, Fevzi Göktaş, İsmail Özen, Kadir Can Tükenmez, Levent Pekşen, Olcay Tosun, Süleyman Çapkın, Fuat Tabakpehlivan, Bilal Uğur, İzzet Kuzucu ve Ömer Kart.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilk toplantıda, yeni meclis odanın yönetim kurulunu ve başkanını belirleyecek.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side