20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEARIZALI ISITICILARI TAMİR EDİP DEPREM BÖLGESİNE YOLLAYACAKLAR

ARIZALI ISITICILARI TAMİR EDİP DEPREM BÖLGESİNE YOLLAYACAKLAR

-

Trakya Akademi Spor Kulübü, depremzedelerin yaralarını sarmak adına bir kampanya başlattı. Arızalı ısıtıcıları toplayarak tamir eden spor kulübü yöneticileri ve gönüllüler, ısıtıcıları Edirne Belediyesi aracılığıyla deprem bölgesine gönderecek.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak adına düzenlenen yardım kampanyaları çığ gibi büyüyor. Trakya Akademi Spor Kulübü yöneticileri de, kulüp binasını atölyeye dönüştürerek, arızalı ısıtıcıları tamir ediyor. Elinde arızalı ısıtıcı olan vatandaşların kendilerine ulaşmalarını isteyen Kulüp Başkanı Murat Tertibim, tamir edilen ısıtıcıların Edirne Belediyesi aracılığıyla deprem bölgesine gönderileceğini ifade etti.

Trakya Akademi Spor Kulübü Başkanı Murat Tertibim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler Trakya Akademi Spor Kulübü olarak bundan önceki günlerde yiyecek ve giyecek yardımında bulunduk. Ancak bunun devamının gelmesi amacıyla ne yapmamız gerektiğini düşünürken; yardım yapmak isteyen ama maddi gücü olmayan insanların olduğunu fark ettik. Bu insanların evlerinde de arızalı durumda bulunan elektrikli ısıtıcılar vardı. Bunları değerlendirmek amacıyla hemen bir ekip oluşturduk. Gönüllü elektrikçi arkadaşlarımız var, araçlarıyla bize destek olan arkadaşlarımız var. Bunların duyurularını da yapmaya başladık. Evlerinde atıl durumda ısıtıcı bulunan vatandaşlarımızdan bunları toplamaya başladık. Duyuruyu yaptıktan sonra Edirne’nin her yerinden telefonlar almaya başladık. Bazı firmalar da malzeme desteğinde bulunmaya başladılar. Şu an elimizde yaklaşık 150 civarında elektrikli ısıtıcı var. Deprem bölgesinde bir can derdi var şu anda. Arkasından da enkaz kaldırma çalışmaları olacak. Tabi bu süreçte de orada çadır kentler kurulacak, konteyner kentler kurulacak. Şu anda elektrikli ısıtıcı ön planda olmayabilir ama 3-4 gün sonra bu ısıtıcılar çok önemli olacak diye düşünüyoruz. Her hafta 1 tıra yakın ısıtıcı toplayabilirsek ve oradaki insanlara ne kadar faydalı olabilirsek biz mutlu oluruz. Adreslerden kendimiz gidip alıyoruz ama imkanı olanlar Kaleiçi’nde Ekrem Demiray Spor Salonu karşısında oluşturduğumuz toplama merkezine ısıtıcıları getirebilirler. Burada basit tamirlerini yapıyoruz; eğer ağır hasarlıysa Edirne Belediyesi’nde görevli elektrikçi arkadaşlar gönüllü olarak tamir ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı ise, kulübün kampanyasına gönüllü olarak destek verdiğini ifade etti.
Bakkalcı, “Trakya Akademi Spor Kulübü bir kampanya başlattı. Edirne’de çalışır durumda olmayan elektrikli ısıtıcıları tamer etmek amacıyla kulüp binalarını bir atölyeye çevirdiler. Bizler de kulübün kampanyasına gönüllü olarak destek veriyoruz. Ellerinde arızalı ısıtıcı olan vatandaşlara giderek ısıtıcıları alıyoruz ve buraya getiriyoruz. Burada da gönüllü bir elektrikçi ekibi onları Edirne Belediyesi aracılığıyla deprem bölgesine ulaştırmak amacıyla tamirini yapıyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side