24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞAĞAÇLAR DEVRİLDİ, YOLLAR KAPANDI!

AĞAÇLAR DEVRİLDİ, YOLLAR KAPANDI!

-

Edirne’de aniden etkili olan fırtınada ağaçlar devrildi, yollar kapandı. Bosnaköy yolunda bir ağaç park halindeki aracın üzerine düştü. Edirneli vatandaşlar bugüne kadar bu kadar kısa ve etkili bir fırtına yaşamadıklarını söyledi.
 

Edirne’de dakikalar içinde fırtına çıktı. Sabah saatlerinde açık olan hava çok kısa sürede yerini fırtınaya bıraktı. Yaşanan olayda ağaçlar devrildi, yollar kapandı. Fırtına, Karaağaç Mahallesinde demir aydınlatma direğini ortadan kırarak devirdi.

Meteoroloji uyarısının ardından Edirne'de kuvvetli yağış ve fırtına etkili oldu. Kentte saat 10.00 sularında havanın aniden kararmasıyla birlikte çıkan fırtına kuvvetli yağışla etkili oldu. Dakikalar içinde havanın değişimi gözlenirken yola ve bir araç üzerine devrilen ağaç nedeniyle Bosnaköy yolu bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

Selimiye Camii bölgesinde bulunan Yediyolağzı mevkiinde yola ağaç devrildi yol trafiğe kapatıldı. Edirne Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yolu temizleyerek trafiğe açtı.

Bölgede olaya tanıklık eden vatandaşlar çok korktuklarını söyledi.

Fırtınanın şiddetini sözler önü seren bir başka olay da Bosnaköy yolu üzerinde, kökünden çıkan ağaçlar oldu. Buradaki bir ağaç, park halindeki bir aracın üzerine devrildi. Şans eseri aracında bulunmayan Ali Süzen, balık tutmaya gittiğini, çıkan fırtına nedeniyle orada ağaçlara tutunarak kendini koruduğunu söyledi.

Süzen, “Ben balık tutmaya gitmiştim. Aracımı burada bırakıp gittim ve hava birden karardı ve fırtına çıktı. Ben bu yaşıma kadar böyle fırtına görmedim.”dedi.

Fırtınanın etkili olduğu Karaağaç Mahallesi'nde yaşayan  Erdin Kokaralp de, havanın birden kararmasıyla fırtınanın  etkili olduğunu üzerine ağaç devrilmesinden kıl payı kurtulduğunu söyledi. Fırtınanın  kısa sürede çok etkili olduğunu belirten Kokoralp, “Hava çok güzeldi, eşimle birlikte bahçeye gidecektik hava birden karardı ve fırtına çıktı. Kafelerde sandalyeler havalarda uçtu, bu sırada hemen yakınımda ağaç devrildi. Kıl payı kurtulduk. Çok korktuk. Ertuğrul Denizli, “Bahçede çalışıyordum bir anda hava karardı ve ben dedim ki, bu bir felaket. Ardından aniden fırtına çıktı ve kasırga değildi hortum gibi bir şeydi. Çok etkili oldu, bu yaşımda böyle fırtına göremedim”.dedi. 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi