25 Haziran 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞ‘BAĞIŞLADIĞINIZ HER KAN KURTARDIĞINIZ 3 CAN DEMEK’

‘BAĞIŞLADIĞINIZ HER KAN KURTARDIĞINIZ 3 CAN DEMEK’

-

Edirne Kızılay Kan Merkezi, Saraçlar Caddesi’nde bağış çadırı kurdu. Dr. Erhan Aksoy, “Unutmayın bağışladığınız her kan kurtardığınız 3 can demek” dedi. Aksoy, sıcak havanın kan bağışı oranını düşürdüğünü, stokların kritik seviyeye düşmemesi için vatandaşları kan bağışına destek vermeye davet etti.
 

Edirne Kızılay Kan Merkezi, kan bağışı organizasyonlarını sürdürüyor. Saraçlar Caddesi’nde kurulan kan bağışı çadırında gönüllülerin kan bağışları alınıyor.

Kan bağış merkezinde görevli Dr. Erhan Aksoy, halkın yoğun olarak bulunduğu meydanlara çadır kurarak kan bağışı almaya devam ettiklerini söyledi.

Aksoy, “Kan bağışı organizasyonlarını her zamanki gibi sürdürüyoruz. Biliyorsunuz kan acil bir ihtiyaç değil sürekli bir ihtiyaç. Sürekli hastalarımızın kana ihtiyacı oluyor ve biz sürekli bunları karşılamak için elimizden gelen tüm çalışmaları da yürütüyoruz. Halkımızın yoğun olarak bulunduğu tüm meydanlarımızda, merkezlerimizde çadırlarımızda kan bağışı almaya çalışıyoruz. Dediğim gibi kan ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz.

Halkımızın da bir gün kendilerinin de ihtiyacı olabileceğini düşünerek mutlaka sağlıklıyken kan bağışı yapıp, hastayken aramamak için bağışlarını artırmamaları için ricada bulunuyoruz. Özellikle aşırı sıcakların gelişi ile kan bağışı oranımızın düşmesi sebebiyet verebiliyor. Bu yüzdende biraz daha duyarlı olmalarını istiyoruz.

Edirnelilerin ilgisi kış dönemi soğuk olmasına rağmen iyiydi ama yaz sezonunda tatillere gidişten dolayı hafifte olsa azalmamız var. Ama dediğim gibi en azından burada olan sağlıklı vatandaşlarımızdan bağışı biraz daha düşünmeleri ve hastaları biraz daha düşünerek kan bağışı yapmalarını istiyoruz. Şu anda stoklarımızda azalmaları daha çok çalışarak arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kritik seviyenin biraz üzerine çıkartmayı başardık. Şimdilik fena değiliz. Edirne’de ki insan sayısının azalması da bağış sayımızı düşürüyor. Kritik seviyenin altına düşmemesi için bizleri gören tüm vatandaşları kan bağışına davet ediyoruz.  Unutmayın bağışladığınız her kan kurtardığınız 3 can demek” dedi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi