25 Haziran 2022
18.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞ“Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT”

“Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT”

-

İçişleri Bakanlığı, trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla “Bi Hareketine Bakar Hayat” sloganıyla yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında Edirne Valisi Ekrem Canalp’in de katıldığı denetimlerde sürücüler, emniyet kemeri konusunda bilgilendirildi.
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun önderliğinde 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” projesi kapsamında Ayşekadın mevkiinde  Trafik Kontrol uygulaması gerçekleştirildi. Uygulamaya Edirne Valisi Ekrem Canalp, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ve İl Jandarma Komutanı Albay Abdulkadir Seri katıldı.

 

Kasım ayı boyunca sürecek “Bi Hareketine Bakar Hayat” sloganıyla  başlatılan kampanyanın geniş kitlelerle buluşturulabilmesi amacıyla Vali Canalp ve beraberindeki heyet, trafik polisleri denetiminde araç sürücülerini durdurarak bilgilendirmelerde bulundular.

 

Edirne Valisi Ekrem Canalp, uygulama noktasında yapılan denetimlerin ardından vatandaşlara seslenerek, “Arabaya bindiğimizde otomatik bir refleks olarak elimiz  emniyet kemerine gitsin” uyarısında bulundu.

 

Canalp, “81 ilde emniyet müdürlerimiz, jandarma komutanlarımız, valilerimiz, kaymakamlarımız bir konuda vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyor. Bu konu da; emniyet kemeri. Emniyet kemeri takmak çok basit bir şey. Arabaya binildiğinde birkaç saniyenizi alan bir işlem. Kaza belki de hayatımızda bir defa başımıza gelecek bir şey ama başımıza geldiği zaman ölümle yaşam arasındaki farkı belirleyebilecek kadar önemli bir iş. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımızdan ricamız şudur; otomatik bir refleks olarak elimiz emniyet kemerine gitsin. Bu şehir içi yollarda olabilir, şehirler arası yollarda olabilir, fark etmiyor. Çünkü düşük hızlarda bile bir araç başka bir araçla çarpıştığı zaman sakatlamalarla karşılaşabileceğimiz sıkıntılar ortaya çıkıyor. Lütfen tüm vatandaşlarımız emniyet kemeri takmaya çok büyük önem göstersinler” dedi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi