2 Ekim 2023
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞGELİŞİGÜZEL PARKLANMALAR, İTFAİYE VE AMBULANSI ENGELLEDİ

GELİŞİGÜZEL PARKLANMALAR, İTFAİYE VE AMBULANSI ENGELLEDİ

-

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde acil bir ihbara giden itfaiye ve sağlık ekipleri, servis minibüslerinin sağlı sollu gelişigüzel parklanmaları nedeniyle olay yerine ulaşmakta güçlük çekti. Vatandaşlar, duyarsız sürücülere tepki gösterdi.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Reşadiye Mahallesi Sonbahar Sokak’ta bir ihbara giden itfaiye ve sağlık birimi, gelişigüzel parklanmalar nedeniyle Yunus Emre Aralığı Sokak’ta zor anlar yaşadı. Yolda ilerleyemeyen ekipler, olay yerine ulaşmak için başka sokaklardan dolanmak zorunda kaldı. Reşadiye Mahallesi Muhtarı Yelda Tuncer ve mahalle sakinleri duruma sert tepki gösterdi.

Reşadiye Muhtarı Yelda Tuncer, “Bu düzensiz park yapan araçları ben çektiriyorum, bir süre sonra yine park ediyorlar. Ekip gelip işlem yapıyor ama yine umurlarında olmuyor. Artık yoruldum, bıktım. Bu durumdan ben de memnun değilim, muhtarlığın önünü kapatıyorlar ve engelli vatandaşlarımız da girmekte zorluk çekiyor. İtfaiye aracı da geçemedi. Belediyeden duba getirttim, dubaları kırdılar, saksı getirttim saksılar da dayanmadı onları da kırdılar. Pes yani artık arkadaş, bunlara nasıl çare bulacağız bilmiyorum” diye konuştu.

Yoldan geçen bir sürücü de, “Sık sık aynı sorunlarla karşılaşıyoruz. Böyle bir saçmalık olabilir mi? İtfaiye, ambulans yoldan geçemiyor. Yazıktır, günahtır. Bu kadar duyarsızlık olmaz. Sanki burası otobüs durağı. Adam keyfine göre minibüsü park etmiş” diyerek tepki gösterdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi