24 Haziran 2022
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞGÜRCAN YANGIN UÇAĞIMIZ YOK AMA ŞATAFAT HAD SAFHADA

GÜRCAN YANGIN UÇAĞIMIZ YOK AMA ŞATAFAT HAD SAFHADA

-

DEVA Partisi Marmara Bölge Koordinatörü Metin Gürcan, Edirne’den iktidarı sert sözlerle eleştirdi. Güncan, “ülkenin Bakanları uçan arabalardan, İHA’lardan, aya füze göndermekten bahsediyor ama bakıyorsunuz bir tane yangın söndürme uçağımız yok” dedi.
 

DEVA Partisi Marmara Bölge Koordinatörü Metin Gürcan, Edirne’de partisinin il başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. İl Başkanı Kerem Arda ile birlikte açıklama yapan Gürcan, Ak Parti iktidarını sert sözlerle eleştirdi.

Gürcan, “Öylesine garip bir memlekette yaşıyoruz ki son olarak Konya’daki olaylarda baya büyük siyasetçiler sinik uçlarına vururken, eski bir mafya lideri sağduyu çağrısı yapıyor. Alis Harikalar Diyarı tadında, dışarıdan bakan birisi için anlamayı zorlaştıran şeyler. Bakıyoruz ülkenin bakanları uçan arabalardan, ihalardan, aya füze göndermekten bahsediyor, bu kadar çağ atlayan Türkiye, bakıyorsunuz bir tane yangın söndürme uçağımız yok” dedi.

DEVA Partili Metin Gürcan, orman yangınlarına değinerek, yangınlara müdahalede ciddi yönetim sorunu olduğu söyledi.

 Gürcan, “Manavgat’ta ciğerlerimiz yanıyor, orman yangınları,  ortada ciddi yönetim sorunu var, uçak yok, yönetememe hali var ama her bir açıklama tutarsız ve birbiriyle çelişiyor. Bir tane gencimizi şehit verdik. Hükümete yakın gazetelerin manşetlerine bakıyorsunuz bu çocuğun temiz yüzü. Şehit haberleri okuyoruz gencecik askerlerimizin temiz yüzleri arkasına saklanan bir iktidar istemiyoruz, hesap veren bir iktidar istiyoruz. Niçin uçak yok, niçin senin Orman bakanına özel jet varken, bakanlar Rize seline 4 ayrı uçakla giderken, niçin sen Kıbrıs’a 8 uçakla gideren, Türk Hava Kurumu 8 uçağı aktif hale getirebilmek için 4 milyon dolara ihtiyacım var diyor. Yunanistan’ın 20 tane uçağı var, İspanya’nın 46 tane uçağı var. Ciddi bir yangın söndürme sistemi kurmuşlar, bu sistem çerçevesinde bütün ülkelerin her yere ulaşacak şekilde idare etmişler. Rusya’dan aldığın kiralık araçlarla sen bu sistemi yönetmeye çalışıyorsunuz. Ama diğer taraftan da şatafat had safhada” dedi.

Türkiye’nin seçim sürecine girdiğini söyleyen Metin Gürcan, ancak suni gündemler yaratılarak seçimin konuşturulmadığını öne sürdü.

Gürcan, “Ülke aslında bir seçim sürecine girdi. İktidarın en büyük amacı seçim konuşturmadan siyaset konuşturmadan sürekli suni gündemlerle ülkeyi meşgul ederek, Afganistan’dan göç olayına da bu açıdan bakıyorum. Ülkeyi sürekli bir gerginlik, kutuplaşma zemininde tutarak seçim konuşturmayarak, siyasi parti konuşturmayarak, seçim kampanyaları yaptırmadan 3-4 aylık rahatlama dönemi bulabilseler baskın seçim koyacaklar milletin önüne” dedi.


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi