25 Haziran 2022
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞMHP ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ ANDI

MHP ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ ANDI

-

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne Merkez İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda, 12 Eylül 1980 darbesinde kaybedilen ülkücü şehitler dualarla anıldı.
 

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne Merkez İlçe Teşkilatı tarafından Karaaç yolu üzerinde bulunan bir kır bahçesinde kahvaltılı toplantı düzenlendi.

 Toplantıya MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu ve partililerin yanı sıra Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan ve AK Parti üyeleri, mahalle ve köy muhtarları, Roman dernekleri, sendikalar ve STK temsilcileri katılım sağladı.

 

  MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu burada yaptığı konuşmada 12 Eylül 1980 darbesinde kaybettikleri ülkücü şehitleri andıklarını belirtti.

Tokluoğlu, “Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği toplantımızda hep beraber bulunmaktayız.12 Eylül 1980 Darbesi’nin seneyi devriyesine denk getirmek münasebetiyle 9 kaybımız olan şeref nişanemiz ülkücü şehitlerimizi hayır dualarıyla yâd ediyorum, Allah hepsinden razı olsun, mekânları cennet olsun. 12 Eylül 1980 Darbesi’nde kaybettiğimiz ülkücü şehitlerimize dualarla âmin diyelim. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

 

Daha sonra Edirne İl Müftülüğü görevlisi Duahan Nuri Böcekbakan tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için dua okundu.

 

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi