3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAŞIK VEYSEL, ŞİİR VE TÜRKÜLERLE ANILDI

AŞIK VEYSEL, ŞİİR VE TÜRKÜLERLE ANILDI

-

Türk Halk ozanlarının en büyük temsilcilerinden Aşık Veysel Şatıroğlu, Trakya Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı.

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve Emre Çam Müzik Ekibi, Devlet Konservatuvarı Sanat, Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Aşık Veysel’i Anma Gecesi’ etkinliğinde Türk halk ozanının şiirlerini ve türkülerini seslendirdi. Emre Çam Müzik Ekibi ve Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin seslendirdiği şiirler ve türküler halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun sevenlerini bir araya getirdi.

Etkinlikte konuşan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Aşık Veysel’in mükemmel bir şahsiyet olduğunu ifade etti.
Prof. Dr. Tabakoğlu, “Şahittim, zifiri karanlıkta gelse şiirin hasını ayak seslerinden tanırım. Ne zaman bir köy türküsü duysam şairliğimden utanırım. Aşık Veysel işte böyle şairleri utandıracak, o içten gelen ama yedi kat içten gelen bu toprağın sesini, rengini ve kokusunu bize anlatan mükemmel bir şahsiyettir. Bu güzel insan, bizi anlatan insanı rahmetle, minnetle yâd ediyorum. İnşallah güzel bir gece olacak, buraya gelen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi