24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEATA’NIN HUZURUNA ÇELENK SUNDULAR

ATA’NIN HUZURUNA ÇELENK SUNDULAR

-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanlığı da, Atatürk Anıtı’nda 19 Mayıs töreni düzenledi. Törene; CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, gençlik ve kadın kolları üyeleri, partililer ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören; Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, “Sevgili gençler; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yıl dönümünde daha aydınlık, daha adil, daha demokrat ve daha özgür Türkiye için her zaman sizlerle birlikte olduğumuzu asla unutmayınız.” dedi.
Kahraman, “Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 105’inci yılında, Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olma, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet değerlerine, devrimlerine, bağımsızlığa, geleceğe sahip çıkma, ulusumuzun çağdaş değerlerle donatılmış bütün kalelerini savunma, karanlık zihniyetlerin eğitim, demokrasi, adalet, çağdaşlığa zarar verecek işgallerine ve ülkemizin her karışında önümüze konulan zorluklara göğüs germeye devam edeceğiz.

Atatürk, gençliğin önemini ilk kavrayan lider olarak, ‘Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak’ diyerek, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir. Sevgili gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yıl dönümünde daha aydınlık, daha adil, daha demokrat ve daha özgür Türkiye için her zaman sizlerle sonuna kadar birlikte olduğumuzu asla unutmayınız. Gençlerimizin, ülkemizin içinden geçtiği karanlık süreçten Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığını takip ederek ve 19 Mayıs ruhu ile hareket ederek bu karanlık süreçten çıkaracağına eminiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu önemli gününde başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın da, “Her zaman Atatürk’ün yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Gencan Akın, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bundan tam 105 yıl önce Kurtuluş Mücadelesini başlattı. Biz de bu anlamlı günde bayramımızı kutlamak için Ata’mızın huzurundayız. Gençlerimize armağan edilmiş bu bayramda Atatürk’ün yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Mutlu ve gururluyuz. Bayramlarımızın daha coşkuyla kutlandığı daha bayram havası hissettiğimiz günlerin geleceğine de inancımız tam.” şeklinde konuştu.
Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side