2 Ekim 2023
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE İLK MECLİS

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE İLK MECLİS

-

Edirne Belediye Meclisi, Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı Edirne Belediye Meclisi Toplantı Salonu’ndaki ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının Başkanlığını yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün tarihi bir gün. 122 yıl sonra ilk meclis salonu değişimi bu. Belki de farklı bir yerde ilk meclisin yapıldığı yer. Bu yüzden buradaki ilk meclisimizin hem belediyemize hem de Edirne halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Edirne Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı, Edirne Belediyesi tarafından hizmete sunulan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda gerçekleştirildi.

Edirne Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlen toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Gürkan, Edirne’nin tarihi günlerinden birini yaşadığını söyleyerek, bundan sonra belediye meclis toplantılarının yeni salonunda yapılacağını belirtti.

Gürkan, “122 yıldır kesintisiz olarak kullandığımız Belediye binamız yine Belediye binası ve Başkanlık makamı olarak görevini yapmaya, fonksiyonunu sürdürmeye devam edecek ama Belediye Meclis Üyelerimizin haklı talepleri vardı, eski belediye binamızdaki oturma düzeninden kaynaklanan. Moderninize edilmesi gerekiyordu ama eski binada da bunun olması mümkün değildi. Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nı yaparken bu salonu da Belediye Meclis Salonu olarak düzenlemeyi düşündük.

122 yıl sonra ilk meclis salonu değişimi bu. Belki de farklı bir yerde ilk meclisin yapıldığı yer. Bu yüzden bu ilk meclisimizin hem belediyemize hem de Edirne halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla yeni salondaki meclis toplantısının açılışı gerçekleştirildi.

Daha sonra katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalarda Edirne’nin adını duyuran, dereceye giren sporcular, Edirne halkı adına Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, U-20 Türkiye Şampiyonası birincisi ve U-20 Avrupa Şampiyonası 3.’sü olan Edirne Belediyesinin ilk ve tek kadın güreşçisi Melda Dernekçi’ye 2 adet tam altın; Türkiye Şampiyonu, Avrupa İkincisi, Dünya Kupası İkincisi Edirne Belediyesi’nin tekvando takımı sporcusu Hasan Arslan’a iki adet tam Cumhuriyet altını; Türkiye ikincisi olan Edirne Belediyesi tekvando takımı sporcusu Hüseyin Arslan’a bir adet yarım altın; Türkiye üçüncüsü olan Edirne Belediyesi tekvando takımı sporcusu Sude Sağlam’a 1 adet çeyrek altın ve Türkiye üçüncüsü olan Edirne Belediyesi tekvando takımı sporcusu Ali Tuğyan Eskinoba’ya 1 adet çeyrek altın takdim etti.

Toplam 17 maddenin görüşüldüğü toplantıda ayrıca Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne bağlı Destek Hizmetleri Biriminin, Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak faaliyet göstermesine; İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün 2022 mali yılı bütçesi ve personeli ile birlikte Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlanması ve bu müdürlük altında yine “İşletme ve İştirakler Birimi” olarak görev yapmasına karar verildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi