24 Haziran 2022
28.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAVM’DE COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERLE DAMAKLARI ŞENLENDİRDİLER

AVM’DE COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERLE DAMAKLARI ŞENLENDİRDİLER

-

21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında kentte bulunan bir AVM’de vatandaşlara, coğrafi işaretli İpsala pirinci ile yapılan pilav ve Edirne ayranı ikram edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinesiyle 81 ilde 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başladı. Etkinlikler kapsamında; Margi Outlet AVM’de vatandaşlara coğrafi işaretli İpsala pirinci ile yapılan pilav ve Edirne ayranı ikram edildi.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Soytürk, vatandaşlara Edirne’nin coğrafi işaretli ürünleri hakkında bilgiler verdiklerini ifade etti.
Soytürk, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Emine Erdoğan hanımefendi öncülüğünde, ülkemizin ve yurtdışındaki büyükelçiliklerimizle 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası olarak kutlanıyor. Biz de Edirne Valiliği olarak, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak bugün açılışını yaptık. Edirne’nin, Trakya’nın verimli topraklarında İpsala’da yetişen coğrafi işaretli pirincimizle yapılan pilav ve yine Trakya’nın, Edirne’nin verimli topraklarından beslenen hayvanlarımızın ürettiği sütten yapılan Edirne Süt Üreticileri Birliği’nin ayranlarıyla halkımıza burada hem Türk Mutfağı Haftası’nı anlatıyoruz, hem de coğrafi işaretli ürünlerimizi anlatıyoruz. Türk Mutfağının eşsiz lezzetlerini, sokak lezzetlerini, Edirne Saray Mutfağını, Rumeli Mutfağını anlatarak halkımızı Türk Mutfağı noktasında bilgilendiriyoruz.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi