5 Aralık 2022
8.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAĞ EVİNİ KIRLANGIÇLARA TAHSİS ETTİ

BAĞ EVİNİ KIRLANGIÇLARA TAHSİS ETTİ

-

Bosnaköy’deki kavaklığının yanına yapmak istediği bağ evinin içine kırlangıçların yuva yaptığını gören İş İnsanı Mustafa Altunhan, “Kırlangıçlara kıyamayarak tadilatı durdurdum. Burası kırlangıç evi olsun.” dedi.

Bosnaköy’deki kavaklığının yanına bağ evi yapmaya başlayan İş İnsanı Mustafa Altunhan, inşaat işlemleri ile bağ evinin dış kısmını tamamladı. İş bağ evinin içini yapmaya gelince ise Altunhan’ı durduran bir gelişme yaşandı. Bağ evinin içine kırlangıçların yuva yaptığını gören Altunhan, bağ evinin tadilatını durdurarak, evi kırlangıçlara tahsis etti.

İş İnsanı Mustafa Altunhan, sosyal medya üzerinden yayınladığı videoda, “Bosnaköy tarafında büyük bir kavaklığım var; orada bir bağ evim var. Burada tadilat yapıyordum; yerleri de yaptık. Ama sıra bağ evinin içini yapmaya gelince bir baktım kırlangıçlar yuva doldurmuş. İnanın kırlangıçlara kıyamayarak burasının tadilatını durdurdum. Burası kırlangıç evi olsun. Buraya tam 19 tane yuva yapmışlar. Hepsinde de yavrular var. Ben nasıl kıyayım bunlara. Yerleri yaptırmıştım ama pencere-kapı taktıramıyorum. Allah kimseyi yuvasız, evsiz bırakmasın; ben bunu zamanında çok yaşadım. Demagoji falan yapmıyorum, sadece paylaşmak istedim. Onları da düşünmek lazım.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi