17 Haziran 2024
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAGAJLARINI DOLDURAN BULGARLAR: TÜRKİYE ÇOK UCUZ

BAGAJLARINI DOLDURAN BULGARLAR: TÜRKİYE ÇOK UCUZ

-

Alışveriş yapmak için sabahın erken saatlerinde Edirne’ye akın eden Bulgaristan vatandaşları, aldıklarını taşımakta güçlük çekti.

Komşu ülke Bulgaristan vatandaşları, alışveriş yapmak amacıyla Edirne’ye akın etmeye devam ediyor. Giyim, yiyecek ve diğer ihtiyaçlarının büyük bir kısmını Edirne’den karşılayan Bulgaristan vatandaşları, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. Pazarda adım atacak yer kalmazken, şehrin hemen hemen her noktasına park edilen Bulgar plakalı araçlar adeta şehri istila etti.

Edirne’ye alışveriş için gelen Bulgaristan vatandaşları, Türkiye’nin çok ucuz olduğunu belirttiler.
Bulgaristan’dan gelen Yusuf Yusufova, Türkiye’de her şey çok ucuz. Çocuklara takımlar aldık. Okullar açılacak. Giyim aldık, ayakkabılar aldık. Bagajları dolduracağız” dedi.
Dimka Yusufova, “Türkiye çok ucuz her şeyi buradan alıyoruz. Çocuklara takımlar aldık. Okullar açılacak. Giyim takım ne ihtiyaç varsa aldık” dedi.
Nevin Asenova, “Burası çok uygun oturma odası aldım. Halılar aldım yatak odası, tüller aldım. Fiyatlar çok uygun. Bu fırsatı değerlendirin. İngiltere’den geliyorum. Bulgaristan’daki evimizin ihtiyaçlarını buradan karşıladık” dedi.
Saffet Asenova, “Burası çok uygun ürünler de güzel. İngiltere’den ta buraya geldik. Halı perde gibi ne ihtiyacımız varsa aldık. Çocuklara da bir şeyler alacağız” dedi.

Edirneli esnaflar da yaşanan yoğunluktan büyük memnuniyet duyduklarını söylediler.
Pazar Esnafı Mehmet Demir, “Müşterilerimizin yüzde 90’ı Bulgarlardan oluşuyor. Leva yükseldiği için bizden alıyorlar Bulgaristan’da satışını da yapıyorlar. Onlar da orada pazarcılık yapıyor. Bizim ürünler kendilerine uygun geliyor. Biz de İstanbul’dan gelip bu pazarda satış yapıyoruz. Etiketlerimiz de Bulgarca oluyor. Burada getirip ürünlerimizi Bulgarlara satıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side