24 Eylül 2022
12 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE“BAKAN NEBATİ, BULGAR TURİSTLERİN GÖZLERİNDEKİ IŞILTIYI GÖRECEK”

“BAKAN NEBATİ, BULGAR TURİSTLERİN GÖZLERİNDEKİ IŞILTIYI GÖRECEK”

-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Edirne’de yaptığı açıklamada eskiden Türklerin Bulgaristan’a gidip alış veriş yaptığını, şimdi ise Bulgar turistlerin alış verişlerini Edirne’den yaptığını söyleyerek, “Maliye Bakanı Nebati, ‘Gözlerde ışıltı’ diyor ya, gelsin bir Edirne’ye gözlere baksın, Bulgaristan’dan gelenlerin gözlerindeki ışıltıyı görecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun programı kapsamında geldiği Edirne’de belediyenin aşure etkinliğine katıldı. Burada basın mensuplarına açıklama yapan Öztunç, ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşların gözlerindeki ışığın ferinin söndüğünü kaydetti.

Öztunç, “Bulgaristan’dan Edirne’ye gelinip ya da Batum’dan Artvin bölgesine alışveriş yapılması o şehrin ekonomisini arttırır. Doğru. Burada esnafın yüzü gülüyor belki. İş, ticaret yapıyor. Ama şunu da gösteriyor. Halkın fakirleştiğini. Türk toplumunun, Türk halkının fakirleştiğini gösteriyor. Geçmişte Türkiye’den Bulgarsitan’a gidilip alışveriş yapılıp gelinirdi. Bugün Bulgarsitan’dan Türkiye’ye geliniyor. Alışveriş yapılıp gidiliyor. Bu AK Parti hükümetinin beceriksizliğinin en somut göstergesidir. Sayın Maliye Bakanı Nebati, hani ‘Gözlerde ışıltı’ diyor ya, Gelsin bir Edirne’ye Nebati, gözlere baksın, Bulgaristan’dan gelenlerin gözlerindeki ışıltıyı görecek. Ama bizim yurttaşlarımızın gözlerindeki ışığın, ferin söndüğünü görecek. Bir gelsin Edirne’ye baksın bakalım, nasılmış tablo?” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi