3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAKAN SOYLU, MLKP'Lİ TERÖRİSTLERİN YAKALANDIĞINI EDİRNE’DE AÇIKLADI

BAKAN SOYLU, MLKP’Lİ TERÖRİSTLERİN YAKALANDIĞINI EDİRNE’DE AÇIKLADI

-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan servis aracına yapılan hain terör saldırısının failleri olan MLKP üyesi teröristlerin yakalandığını Edirne ziyaretinde açıkladı. Teröristlerin yakalanması için on binlerce saat görüntü izlendiğini söyleyen Bakan Soylu, “Arkadaşlarımızın istihbaratta ortaya koymuş olduğu bütün başarıyla beraber derdest edilmişlerdir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne ziyaretleri çerçevesinde AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Bakan Soylu, parti binasında yaptığı açıklamada Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan servis aracına hain terör saldırısını yapan 3 ismi açıkladı.

Soylu, “Bunu yapan MLKP terör örgütüydü. Bu MLKP terör örgütü zor bir örgüttür. Tam bir yıl boyunca bir evde iki kardeş gibi kendilerini tesettürlü, sabahtan akşama kadar Kur’an-ı Kerim’le uğraşan insanlar olarak etrafına tanıtan ve bu hain terör eylemini gerçekleştirmek için bizim ‘hücre’ dediğimiz bir yapılanma içerisinde bulunan iki kadın bu eylemi gerçekleştirdiler. Ben o tarihten itibaren bu işle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğümüzde ve Bakanlığımızda özel bir ekip kurulmasını, bu çocuğumuzun kanının yerde kalmaması ve terör örgütüne haddinin bildirilmesinin lazım geldiğini düşünerek neredeyse her gün hem Emniyet Genel Müdürümüz hem İstihbarat Başkanımıza ‘Bu işi bulmamız lazım’ diyerek ortaya hakikaten önemli bir çalışma. Samanlıkta iğne arar gibi bir çalışma.” dedi.

Bakan Soylu, olayla ilgili kurulan ekip tarafından on binlerce saat kamera görüntüsü izlediklerini vurguladı.

Soylu, “Allah çalışanın yardımcısı olur. Bundan kısa bir süre önce bizim kanallarımızın içerisine düştüler. O günden beri de takip ediyoruz. Bu çocuğumuzu şehit eden, bu evladımızı bu kahramanımızı şehit eden çoluk çocuğuna nafakasını getirmek için sabahın erken saatinde işine gitmek için arkadaşlarıyla beraber servis içerisinde bulunan, bu MLKP terör örgütü üyesinin ki; bütün yakalama görüntüleri de var. Basına vereceğiz. Onlara öyle muamele gerekiyor çünkü. Onlara bir insan muamelesi gerekmez. Arkadaşlarımızın istihbaratta ortaya koymuş olduğu bütün başarıyla beraber, bir; eylemi gerçekleştiren Seda Baykal, MLKP terör örgütü üyesi. İki; Dilek Aksu eylemi gerçekleştiren, üç; bunlara da kuryelik yapan yine Mehmet Mustafa Uskar, Emniyet İstihbaratımız tarafından yakalanmış ve derdest edilmişlerdir” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi