20 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAKAN YANIK: 265 BİN VATANDAŞA PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLADIK

BAKAN YANIK: 265 BİN VATANDAŞA PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLADIK

-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmetleri kapsamında depremden etkilenen illerde 256 bin 605 vatandaşa psikososyal destek sağlandığını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sonrasında Bakanlık tarafından gerçekleştirilen psikososyal destek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bakanlığın, afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmetleri sunma konusunda ana çözüm ortağı olduğunu vurgulayan Bakan Yanık, “Türkiye Afet Müdahale Planı ve Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmetleri Bakanlığımız koordinasyonunda yürütülüyor. Çalışmalarımızı TAMP’ta yer alan destek çözüm ortağı paydaş kurum ve kuruluşları koordine ederek iş birliği içinde sürdürüyoruz.” dedi.

Psikososyal desteğin Bakanlığın psikoloji, sosyal hizmet, psikolojik danışman, çocuk gelişimi alanlarında uzman meslek elemanları tarafından verildiğini söyleyen Yanık, “Depremden etkilenen illerimizde şu ana kadar 3 bin 234 personelimizle 256 bin 605 vatandaşımıza psikososyal destek sağladık. Psikososyal destek ekiplerimiz afetin başladığı andan itibaren vatandaşlarımızın yaşadıkları travmanın etkilerini en aza indirmek için sahada çalışmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı. Bakan Yanık, psikososyal destek alanında ulusal düzeyde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde olduklarını bildirerek, psikososyal destek alanında iş birliği yapmak isteyen ulusal düzeyde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başvurularını, dilekçeyle birlikte başvuru formu ve görevlendirilecek ekip listelerinin doldurularak Bakanlığın Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait [email protected] mail adresine iletilmesi gerektiğini de ifade etti.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side