13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBALKAN AKTİF YAŞAM SPOR KULÜBÜ ALTIN MADALYA İLE BAŞLADI

BALKAN AKTİF YAŞAM SPOR KULÜBÜ ALTIN MADALYA İLE BAŞLADI

-

Balkan Aktif Yaşam Kulübü üyeleri, 27-28 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’da gerçekleştirilen Uluslararası Folklor Festivali’nde dans toplulukları kategorisinde altın madalya kazandı.

28 Mart 2023 tarihinde kuruluşu onaylanan Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü gönüllü ve üyeleri, 25 Mayıs’ta kentteki bir restoranda ilk etkinliklerini gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı Hülya Bodur burada yaptığı konuşmada, “2 haftada bir blok çalışma yapıyoruz. Çalışmalarımız çok keyifli geçiyor. Halk danslarını seven, öğrenmek isteyen herkesi bekliyoruz. Zaman içerisinde; sporu keyifli bir şekilde hayatın bir parçası haline getirmek için farklı spor faaliyetleri ve etkinliklerle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Kulüp üyeleri ayrıca 27-28 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’ın Svilengrad Belediyesi’ne bağlı Sladun köyünde gerçekleştirilen Uluslararası Folklor Festivali’ne de katılım gösterdi. Yurt içinden ve yurt dışından farklı ketagorilerde 100 ekibin katıldığı festivalde, Balkan Aktif Yaşam Kulübü, dans toplulukları kategorisinde altın madalya kazandı. Katıldıkları ilk festivalden altın madalyayla döndükleri için çok mutlu olduklarını söyleyen Başkan Hülya Bodur, “Bir Balkan ülkesi olarak Yunanistan ve Bulgaristan ile komşuyuz. Diğer Balkan ülkeleri ile de ortak coğrafyada yaşıyoruz. Kültürlerimiz ve oyunlarımızda pek çok benzerlik var. Bu sezon Türk, Yunan, Bulgar, Makedon oyunlarından bazılarını öğrendik, oynadık. Ekibimizi çalıştıran ve keyifli şekilde öğreten usta öğretici Tolga Geldi hocamıza tüm yönetim ve ekip arkadaşlarım adına bir kez daha teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side