30 Mayıs 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE‘BARIŞA MAYA’, BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

‘BARIŞA MAYA’, BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

-

Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu ikinci çocuk oyunu olan Barışa Maya (Nasreddin Hoca) ile prömiyer yaptı. Nasreddin Hoca’nın fıkralarından kıssalarla çocuklara barış mesajları verilen oyun büyük beğeni topladı.

Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Edirneli sanatseverleri çeşitli oyunlarla bir araya getirmeye devam ediyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın çabalarıyla kurulan Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Gül Güzeli’ isimli ilk çocuk oyunun ardından Barışa Maya (Nasreddin Hoca) isimli ikinci oyunu ile sahne aldı.
Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda prömiyer yapan oyun, büyük beğeni topladı. Çocuklar aileleri ile birlikte oyunu büyük bir keyifle izledi. Oyun; her Çarşamba 11.00-14.00, her Pazar 14.00’te sezon boyunca oynamaya devam edecek.
Oyun; Timurhan’ın karşısında dâhi doğru bildiğini söylemekten geri durmayan Nasreddin Hoca’nın fıkralarından kıssalar içeriyor. Sonunu düşünmeden hareket etmenin, çevre kirliliğine katkıda bulunmanın, açgözlü olmanın, çıkar için doğrudan şaşmanın ve bencil olmanın nelere yol açabileceğini anlatıyor. Hoca, korkmayan ve düşünen bir toplum olmayı öğütlüyor. Doğada, toplumda ve her yerde barış olması için maya çalıyor.
Hüseyin Erdoğan’ın kaleme aldığı Oyunun Yönetmenliğini Tuğberk Yaşa yapıyor. Müzik tasarımı Tuğberk Yaşa ve Sercan Dede’ye ait. Oyuncu kadrosunda ise Didem Kuda, Dilara Berktaş, Ece Erdoğan, Ekrem Buğra Ansen, Enes Kartal Alegöz, Mert Can İşcan, Rüya Erdoğan, Sercan Dede yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side