24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞKAN GENCAN AKIN: TEMEL MESELEMİZ, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ!

BAŞKAN GENCAN AKIN: TEMEL MESELEMİZ, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ!

-

Geleceğe Yön Veren Kadınlar Zirvesi’nde İstanbul Sözleşmesi’ni gündeme getiren Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, “Bir gecede ortadan kaldırılan İstanbul Sözleşmesi, yasal olarak güvencesiz bırakılan kadınlardır aslında bizim temel meselemiz. Biz, bu konuda ciddi bir kamuoyu oluşturmak zorundayız.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği organizasyonuyla düzenlenen Geleceğe Yön Veren Kadınlar Zirvesi’ne Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın da katılım gösterdi. Programda konuşan Başkan Gencan Akın, İstanbul Sözleşmesi’nin ortadan kaldırılmasıyla yasal olarak güvencesiz hale getirilen kadınlarla ilgili ciddi bir kamuoyu oluşturulması gerektiğini ifade etti. 

Gencan Akın, “Ne yazık ki hala ülkemizde kadına yönelik fiziksel, psikolojik, ekonomik şiddet devam ediyor. Edirne gibi bir şehirde kısa bir süre önce gencecik bir kızımız, boşanmak üzere olduğu eşi tarafından öldürüldü. Bizim çok ciddi bir zihniyet değişikliğine ihtiyacımız var aslında. Bir gecede ortadan kaldırılan İstanbul Sözleşmesi, yasal olarak güvencesiz bırakılan kadınlardır aslında bizim temel meselemiz. Biz güçlü kadınlar ve erkekler olarak bu konuda her zaman ciddi bir kamuoyu oluşturmak, her zaman bu kadınlarımızın yanında dimdik durmak zorundayız. O yüzden ben bunu da kendime bir görev biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side