24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞKAN GENCAN AKIN’A ÖNEMLİ GÖREV

BAŞKAN GENCAN AKIN’A ÖNEMLİ GÖREV

-

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Yağlı Güreşler Birliği Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirilen seçimlerde birinci başkanvekili ve encümen üyesi olarak seçildi.

Yağlı Güreşler Birliği Meclis Toplantısı, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın ve 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim’in de katıldığı toplantı; yaşı en büyük üyenin başkanlığında başladı. Toplantıda yapılan seçimde; 2 yıl boyunca görev yapacak olan birlik başkanı, meclis birinci ve ikinci başkanvekili, encümen üyeleri ve kâtip üyeleri seçildi.

Gizli oylama ile yapılan seçimlerde; Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Akın birlik başkanlığına, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın birinci başkanvekilliğine ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ikinci başkanvekilliğine seçildi.

Birliğin Encümen üyeliğine de; Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık ve Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk seçildi.

Edirne Belediye Meclisi Üyesi Nedim Mercan ise delege olarak seçildi. Toplantının ardından sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapan Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, “Yağlı Güreş Birliği’ne üye belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz ile birlikte meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Birlik Başkanı olarak seçilen Ahmet Akın’ı ve yeni yönetimini tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.Birinci Başkanvekili ve Encümen üyesi olarak seçilmeme destek veren tüm belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Geleneksel Türk sporumuz olan yağlı güreşin geleceğini hep birlikte şekillendirecek ve kültürümüzü yaşatmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side