21 Temmuz 2024
26.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞKAN GENCAN AKIN’DAN ÜRETİCİLERE DESTEK KARTI

BAŞKAN GENCAN AKIN’DAN ÜRETİCİLERE DESTEK KARTI

-

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’ın öncülük ettiği bir programla kutlandı. Şehirdeki tüm tarım kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen programda, Başkan Gencan Akın üreticilere ‘destek’ müjdesi de verdi. Edirne’nin tarımsal potansiyeline inandıklarının altını çizen Gencan Akın, “Çiftçilerimize destek olmak için Edirne Belediyesi Üretici Destek Kartlarını hayata geçiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’ın öncülük ettiği ve şehirdeki tüm tarım kuruluşlarının da katılım gösterdiği bir programla kutlandı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programı; günün anlam ve önemine dair konuşmaların yapılmasıyla devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Fatih Kıyga, emeği geçen herkese teşekkür etti.


Edirne Ziraat Odası Genel Sekreteri Cengiz Küçükduvan da, girdi maliyetleri yüzünden zor günler geçiren üreticilere destek olunması çağrısında bulundu.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç ise, üreticilerin hem maddi hem de manevi olarak zorluklar yaşadıklarını söyledi. 

“Üreten insanların ellerinde hayat var. Elleri dert görmesin.” diyen Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın da, üreticilere destek müjdesi verdi.
Başkan Gencan Akın, “Soframızdaki ekmeğin, yediğimiz her lokmanın değerini bilerek, kıymetli çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyoruz. Siz üreten insanlar, sizin sayenizde hayat var, elleriniz dert görmesin. Trakya dediğimizde, tarım, üretim, çocukların neşesi ve tarladaki çalışmanın tozu akla gelir. Güneşin doğuşunda günebakanın dansı, sonra suya atılan beyaz incinin kalitesi gözlerimizin önüne gelir. Tarladaki kadınlar, erkekler ve çocuklar ile otlayan hayvanlar ve çalışan biçerdöverler… Bu topraklar bize ne vermedi ki… Çeltik ve ayçiçeği üretiminde birinciliğimizi, buğdayda dördüncülüğümüzü unutmayalım. Ve tabii ki, üretilen diğer ürünler… Çiftçilerimizin mücadelesini, sıkıntılarını görmek, yanlarında olmak istedik. Bugün burada bu sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Artan mazot, gübre ve sulama maliyetlerine rağmen üretimden vazgeçmeyen Edirneli çiftçileri minnettarlığını sunan Başkan Gencan Akın, “Edirne’mizin tarımsal potansiyeline inanıyoruz. Bu nedenle, çiftçilerimize destek olmak için “Edirne Belediyesi Üretici Destek Kartları”nı hayata geçiriyoruz. Bugün, çiftçilerimizin desteklenmesi, tarımsal birlik ve beraberliğimizin sağlanması için bir fırsat olarak görüyoruz. Kadın çiftçilerimize özel bir selam gönderiyorum. Emekleriniz için size minnettarız. Hep birlikte daha güzel işler yapacağız. Her bir çiftçimize, her bir üreticimize tekrar teşekkür ediyor, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutluyorum. İyi ki varsınız, başımızın tacısınız.” şeklinde konuştu.

Program, Edirne Belediyesi Roman Dansları Topluluğu’nun gösterileriyle devam etti.

Ardından Başkan Gencan Akın tarafından, kent tarımına katkı sunan kuruluşlara teşekkür plaketleri takdim edildi.

Mazot, yem, gübre ve ilaç desteğini içeren Edirne Belediyesi Destek Kartları da, Başkan Gencan Akın tarafından üreticilere takdim edildi.

Bu desteğin kendilerine ‘ilaç’ gibi geleceğini belirten üreticiler, Başkan Gencan Akın’a teşekkürlerini sundu.

14 Mayıs Çiftçiler Günü kutlama etkinlikleri, katkı sunan özel sektör temsilcilerine plaketlerinin verilmesiyle son buldu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side