4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞKAN GÜRKAN: EDİRNESPOR SAHİPSİZ DEĞİL

BAŞKAN GÜRKAN: EDİRNESPOR SAHİPSİZ DEĞİL

-

Edirnespor Kulübü Başkanı Nabi Kırmızı’nın istifa etmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirnespor’un sahipsiz olmadığını söyledi. Başkan Gürkan, “Edirne Spor’a şehrin Belediye Başkanıyla şehrin Valisi sahip çıkıyor. Bu konuda hiç kimsenin tereddüttü olmasın. Başkanlar bırakabilir, yönetimden bırakanlar olabilir. Biz takımımıza da şehrimize de sahip çıkarız” dedi.

Edirnespor Kulübü’nün Eylül ayında yapılan genel kurulunda kulüp başkanlığına seçilen Nabi Kırmızı, başkanlık görevinden istifa etti. Kırmızı’nın istifasının ardından Edirnespor’da 22 Kasım’da genel kurula gitme kararı alındı. 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, basın toplantısı düzenleyerek, Edirnespor’da yaşanan istifa ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Gürkan, Edirnespor’un sahipsiz bir takım olmadığını belirterek, “Edirne Spor’a şehrin belediye başkanıyla şehrin Valisi sahip çıkıyor. Bu konuda hiç kimsenin tereddüttü olmasın” dedi.

Gürkan, “Kamuoyunda alttan alttan kimsenin ismini söylemeyeceğim, emin olmadığım için. Siz beni tanıyorsunuz, her şeyi açık konuşurum ben. Ama taraftarlar üzerinden bir operasyon yapılmaya çalışıyor. 8 yıldır bu Edirne Spor’a sahip çıkan bir yönetim grubu var. Bir belediye var. Buradan Edirnelilere de söyleyeyim. Maalesef ekonomik anlamda, evet taraftarlarımız var ama onların ekonomik gücü yok zaten. Onlar bütün ekonomik güçlerini ama içerde ama deplasmanda takımlarını desteklemek için kullanıyorlar, harcıyorlar. Kendi kıt gelirleriyle maçlara geliyorlar. Forma alıyorlar, kombine alıyorlar. Araba tutuyorlar falan. O anlamda o insanlardan tabi ki beklentimiz yok ama Edirne’nin iş insanlarından, yatırımcılarından Edirne Spor için çok azı dışında hiçbir şey görmüyoruz. Geçtiğimiz yıl yanlış hatırlamıyorsam kombineler 150 liraydı. Bin tane kombine satılamadı, bu şehirde. Herkes ‘Edirne Spor Edirne Spor’ diyor ama Edirne Spor’da öyle olmuyor.

 Sabah Sayın Valimizle görüştüm. Bu şehrin belediye başkanı da var valisi de var. Gerektiğinde ellerini de, gövdelerini de taşın altına koyarlar. Şimdi de koyacağız zaten.

Edirne Spor’a şehrin belediye başkanıyla şehrin Valisi sahip çıkıyor. Bu konuda hiç kimsenin tereddüttü olmasın. Taraftarında bir tereddüttü olmasın. Başkanlar bırakabilir, yönetimden bırakanlar olabilir. Biz takımımıza da şehrimize de sahip çıkarız. Bizim görevimiz bu” dedi.

Başkan Gürkan, Nabi Kırmızı’nın Edirnespor için 2 milyon 600 bin lira para harcadığını belirterek, talep etmesi halinde bu parayı geri ödeyeceklerini söyledi.

Gürkan, “Nabi Kırmızı’nın Edirne Spor için harcadığı para 2 milyon 600 bin TL bir para. O da niye bu kadar yüksek? Transferler içinde, çoğu transfer zaten. Bu 2 milyon 600 bin TL’nin de 300 in TL’si zaten kendisi tarafından geri alınmış durumda. İstiyorsa kalan 2 milyon 300 bin TL’yi de kendisine belli şartlarda öderiz. Bunda da bir sorunumuz yok. Yani 2-3 milyon için ne kimseye Edirne Spor’u bırakırız. Ne de kimsenin parasının üstüne yatarız. Biz Edirne Spor’un 25 yıllık geçmiş trilyonlarca borçlarını ödedik. Bunu mu ödemeyeceğiz. Öderiz. İstiyorsa ödemeye hazırız. Belli bir plan yaparız, öderiz kendisine. Hem yeni bir yönetim oluşturmak hem de yeni bir yönetim kurulu başkan seçmek için 22 Kasım’da kararı aldı. Edirne Spor yoluna devam edecek. Biz de Sayın Valimizle beraber yakın bir zamanda bir dayanışma, destek yemeği düzenleyeceğiz. İş insanları, yatırımcılarımızı çağıracağız. İş insanlarımız ve yatırımcılarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi