2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞKAN: MHP EDİRNE'DE MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK

BAŞKAN: MHP EDİRNE’DE MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK

-

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ve beraberindeki heyet ‘Adım Adım 2023 Köyüm Benim’ toplantıları kapsamında Edirne’ye geldi. Parti binasında basın açıklaması düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan, ilk seçimlerde MHP’nin Edirne’de milletvekili çıkaracağını da ifade etti.

MHP Genel Merkezi’nin talimatıyla gerçekleştirilen ‘Adım Adım 2023 Köyüm Benim’ toplantıları kapsamında Edirne’ye gelen MHP Antalya Milletvekili, MYK Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Abdurrahman Başkan, parti binasında basın toplantısı düzenledi.

MYK üyeleri Burhan Coşkun, Murat Turna, İlknur Fidan ve İl Başkanı Zakir Tercan katıldığı toplantıda konuşan Abdurrahman Başkan, Edirne’nin ilçe ve köylerinde sohbet toplantıları yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Yunanistan-Türkiye ilişkileri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan, Avrupa ve Amerika’nın Yunanistan’ı yalnız bırakacağını belirtti.

Başkan, “Son dönemde özellikle Türkiye ile Yunanistan ilişkilerini bozmak adına çok çaba sarf edilmekte. Nasıl ki Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşı kızdırıp, geri çekilip, Ukrayna´yı yalnız bırakan Avrupa ve Amerika, 2 gün sonra aynı şeyi yapıp Yunanistan´ı yalnız bırakacakları aşikar. Bunlara biz ‘dejavu’ diyoruz. Yaklaşık 100 yıl önce aynı şey gerçekleşmiş; bütün İngilizler, Fransızlar, Amerikalılar Yunanistan´ı Türkiye üzerine salıp, hepsi çekilmiştir. Yunan milletinin bu siyasetçilerle aynı fikirde olduğuna inanmıyorum. Siyasetçileri hem önümüzdeki seçimi bahane ederek hem de sadece iktidarlarını devam ettirmek adına aslında ülkelerinin işgaline zemin hazırlamışlardır. Bugün Yunanistan´ın neredeyse yüzde 10´u, Amerika tarafından işgal edilmiştir. 9 tane üs, Dedeağaç gitmiştir. Yanımızda Gümülcine ki bizim buradan 1 saatte gittiğimiz alanlar tamamen Amerika´nın kontrolüne geçmiştir. Buradan Amerika´yı gönderebilmeleri aslında Yunanistan için 2 senede yerleştiler ama belki de 100 senede oradan çıkaramayacaklar. Türkiye´ye karşı bu işin yapıldığını düşünüyorum ama sadece Türkiye´ye karşı bu yığınağın yapılmadığını, önümüzdeki dönemde Doğu Akdeniz´deki 55 trilyon dolarlık doğalgaz ve petrol yataklarından, hidrokarbon yataklarından elde edilecek gelir de Amerika´nın pay sahibi olmak adına Yunanistan´ı işgal ettiğini ifade etmek istiyorum. Aslında Yunan milleti, Yunan devletinin Türk devleti ile ilişkileri iyi olsa bugün Yunanistan´ın havaalanları Almanların, limanları Çinlilerin elinde. Bugün Yunanistan´ın sadece turizm ve nakliyeden geliri var. Eğer hidrokarbon yataklarında Türkiye ile iş birliği içinde olsa Yunan halkının belki de 20-30 yıl sonra borç almaya hiçbir ihtiyacı olmayacak ya da borçlarını kapatma imkanı olacak.” dedi.

Abdurrahman Başkan, Deniz Baykal dönemindeki CHP ile şu dönemdeki CHP’nin aynı olmadığını iddia etti.

Başkan,”Türkiye´nin özellikle Azerbaycan´a destek olduğu Ermenistan-Azerbaycan savaşında, Ermenistan´dan taraf olan siyasetçiler de gördük. PKK, Ermenistan´a 3 bin tane PKK´lıyı Ermenistan´a destek vermek amacıyla Karabağ´a doğru gönderdiği dönemde güya adı Türk olan bir milletvekili, `Türkiye, 3 bin tane cihatçıyı geçiriyor´ dedikodusuyla aslında oradaki PKK´nın geçişini bir nevi örtmüştür. CHP´nin çok değerli geçmiş dönemdeki genel başkanları ya da milletvekilleri hiçbir zaman Türkiye´yi yabancı ülkelere şikâyet etmemişlerdir. Türkiye bugün maalesef onunla da karşılaşıyor. CHP, benim de hemşehrim olan Antalya Milletvekili Deniz Baykal dönemindeki CHP ile bugünkü CHP´yi aynı konumda görmemiz mümkün değil. HDP ile çok yakınlaşmış, siyaseti aynı olan bir CHP ile yan yanayız” diye konuştu.

Abdurrahman Başkan, ilk seçimlerde MHP’nin Edirne’de milletvekili çıkaracağını da söyledi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi