21 Mart 2023
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞKAN GÜRKAN, YAS-I MATEM YEMEĞİNE KATILDI

BAŞKAN GÜRKAN, YAS-I MATEM YEMEĞİNE KATILDI

-

Muharrem ayı dolayısıyla Cem Vakfı Edirne Şubesi’nce Yas-ı Matem yemeği düzenlendi. Cem Vakfı Edirne Şube Başkanı Sadık Bektaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yas-ı Matem yemeğine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da katıldı. Yas-ı Matem Oruçlarının açılmasının ardından dergahta dualar okundu.

Yas-ı Matem Yemeği’ne katılmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı konuşmada tutulan oruçları ve yapılan duaların Hak katından kabul olması dileğinde bulunarak, “Lokmasını bizimle paylaşan tüm canlara teşekkür ediyorum” dedi.

Gürkan, “İnsanoğlu, dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, hangi ortamda yaşarsa yaşarsın, hangi milletten, hangi etnik kökenden gelirse gelsin ve neye inanıyorsa inansın bizim görevimiz onu olduğu gibi kabul etmek, onu değiştirmeye çalışmadan, değişmeye zorlamadan, bütün özellikleri ile kabul etmek. Biz Edirne’de bu kültürle, ahlakla, anlayışla büyüdük. Birbirimizi bugüne kadar olduğu gibi kabul ettik, saygı duyduk. Hepimiz Allah’a inanıyoruz. Hepimiz aynı Peygambere inanıyoruz. Yolumuz Hak yolu. O yüzden Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım. Oruçlarınız kabul olsun” diye konuştu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi