21 Temmuz 2024
26.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞPEHLİVAN ZEYBEK, ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLMAYI HEDEFLİYOR

BAŞPEHLİVAN ZEYBEK, ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLMAYI HEDEFLİYOR

-

663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, “İnşallah seneye daha çok çalışacağız. Daha çok emek vereceğiz. Antalya’ya bir kemer borcumuz var. İnşallah en iyi şekilde Antalya’mızı temsil edip kemeri ebedi olarak Antalya’mıza götüreceğiz” dedi.


663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Mustafa Taş’ı yenerek ikinci kez Başpehlivan olan Yusuf Can Zeybek, seneye de başpehlivanlığı kazanıp altın kemerin ebedi sahibi olmayı hedeflediğini söyledi.

Zeybek, “Mutluyuz. Takım halinde buraya çok hazır geldik. Ağır bir süreçten geçtik, kışın çok yoğun antrenmanlarımız oldu. 5 kere kamp atlattık ve çok iyi hazırlandık. Sezonun başında iyi girdim ama birkaç sakatlıkla beraber kendimizi gösteremedik. 2 hafta önce Seka Park Güreşlerinde varlığımızı hissettirdik. Biz varız dedik. Bu sahada üst üste 2 kere kemer almak epey zor. Rakiplerimiz bizden biraz iri ama biz her zaman kondisyonumuza güvendiğimiz için sıkıntı yaratmıyoruz. İnşallah önümüzde üçüncü kemeri tekrar takıp kemerin ebedi sahibi olmak istiyoruz. Ahmet Taşçı ustamızın da elini öpüp ondan rica, minnet alıp öyle geleceğiz Edirne’ye. Bu sene daha ağır bir süreç geçireceğiz. Üçüncü kemer için herkes bize saldıracak. Bunun için daha sıkı çalışıp seneye üçüncü kemeri alacağız. Çok güzel bir ortam vardı. Edirne halkı da akşam yürüyüşte çok kalabalıktı. Ben geçen senede gittim o caddeye, bu sene rahattım hiç stresim yoktu. Kemer konusunda takım benden daha çok stresliydi. Ben onlara söyledim akşam buradan kemeri alıp çıkacağız diye. Edirne halkına da çok teşekkür ediyorum. Gecenin o saatlerinde bizleri bekliyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Antalya’ya bir kemer borcumuz var. Antalya’ya borcumuzu ödeyeceğiz.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side