27 Eylül 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBELEDİYE İŞÇİLERİ MAAŞ ZAMMINI GÖBEK ATARAK KUTLADI

BELEDİYE İŞÇİLERİ MAAŞ ZAMMINI GÖBEK ATARAK KUTLADI

-

Keşan Belediyesi ile Disk Genel İş sendikasına bağlı Keşan Belediyesi Personel Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yeni asgari ücret üzerine ilk 6 ay yüzde 55 oranında zam alan işçiler, maaş artışını davul zurna eşliğinde göbek atarak kutladı. Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Maaşları risk alarak iyileşirdik. Hakkını vereceksiniz, bana söz verin 2 kat çalışın” dedi.

Keşan Belediyesi ile Disk Genel İş sendikasına bağlı Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi işçileri arasında toplu sözleşme imzalandı.
Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksinde düzenlenen imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen ile işçiler katıldı.

Törende konuşan DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle işçilerin ücretlerinde ciddi erimeler olduğunu söyledi.
Şen, “Dünyada yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle biz işçilerinde ücretlerinde ciddi erimeler oldu. Bütün bunların telafisi için taleplerimiz oldu. İmzalayacağımız sözleşmede taleplerimiz azami ölçüde karşılandığını söyleyebilirim” dedi.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Keşan’a verdikleri hizmetten ötürü işçilere teşekkür etti. Helvacıoğlu, “Belediye personelimiz gözümüzün nuru. Alın teri ile akıl teri ile çalışanlarımız var. Siz olmazsınız hizmet olmaz. Keşan’ın ‘A Takımı’ işçilerimiz. Toplu sözleşmeler işçilerimizi bir araya getiren etken. İşçilerimizin mutlu olmasını istedim. 17 sene maaş aldım, 18 sene maaş verdim. Tarafları bilirim. Ay sonu geldiğinde zor durumda olmanızı istemem” dedi.

Başkan Helvacıoğlu, Trakya’ya örnek olacak bir ücret iyileştirmesi yaptıklarını ifade etti.
Helvacıoğlu, “Hizmet ordusuyuz. Kendinizle gurur duyun. İşinizi yapmaya devam edin, dürüst olun. 3,5 senedir bunu başardık. Her şeyi canla başla Keşan için yapıyoruz. Keşan’da ne kadar olumlu iş olursa siz kendinize de hizmet ediyorsunuz. Keşan’da yaşıyorsunuz. Vizyonel çalışmalarımızı hissediyorsunuz. 539 çalışanımızla başladık, ayrılan olduğunda gelen oluyor. Şimdi aynı sayı ile müzeye, hayvan barınağına, bilgi işleme, stadyuma, Erikli, Yayla, Kocaali tesislerine, istihdam ofisine, basına personel gitti. Sıkı çalıştığımızda işler oluyor demek. Maaşları risk alarak iyileşirdik. Hakkını vereceksiniz, bana söz verin 2 kat çalışın. Cumhurbaşkanımız her zaman çalışanın yanında olması bizlere de örnek oluyor. Sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Mustafa Helvacıoğlu’na çiçek takdim edildi ve toplu iş sözleşmesi imzalandı.
İmzalanan toplu sözleşmeyle belediye işçilerine yeni asgari ücret üzerine ilk 6 ay yüzde 55, ikinci altı ay da yeni belirlenecek asgari ücret üzerine yüzde 55 oranında zam verilecek.
İmza töreninin ardından belediye işçileri davul zurna eşliğinde göbek attı. Belediye Başkanı Halvacoğlu da işçilere şaba yapıştırdı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi