20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBİRİKTİRDİKLERİ HARÇLIKLARI DEPREMZEDELERE İLETTİLER

BİRİKTİRDİKLERİ HARÇLIKLARI DEPREMZEDELERE İLETTİLER

-

Edirne’de Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, biriktirdikleri harçlıkları Adıyaman’dan Edirne’ye gelen bir aileye teslim etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan yıkıcı depremlerin ardından yaraların sarılması için başlatılan seferberliğe; 7’den 70’e tüm Türkiye destek oluyor. Yaşanan depremden dolayı üzüntü duyan Cumhuriyet Ortaokulu 6-B sınıfı öğrencileri, harçlıklarını birleştirerek depremzede ailelere destek olmak istediklerini öğretmenleriyle paylaştı. Din Kültürü dersinde yazdıkları hadislerle birlikte kendi düşüncelerini de ekleyip rulo haline getiren öğrenciler, biriktirdikleri harçlıkları da bir kumbaraya koydu. Daha sonra Cumhuriyet Ortaokulu 6-B sınıfı adına Alpay Araz Örnekli, Tanem Örnekli ve Kemal Köstekçi; Okul Müdürü Gözde Dönmez Alkış ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ufuk Yaykın ile birlikte Adıyaman’dan Edirne’ye gelen depremzede aileyi ziyaret etti. Öğrenciler biriktirdikleri harçlıkları ve yazdıkları mektupları aileye teslim etti.

6-B sınıfı öğrencileri, yaşanan depremlerden dolayı üzgün olduklarını ifade ettiler.

Kemal Köstekçi, “Onlar için içimizdeki hisleri ve duyduğumuz üzüntüyü mektuplara yazdık. Yanlarında olduğumuzu hissetsinler diye yazdık. Deprem bölgesinden Edirne’ye gelen bir aile varmış. Onları ziyaret edip kumbaramızı ve mektupları vereceğiz. Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Tüm sınıf olarak yaşanan depremlerden dolayı üzüldük” dedi.

Tanem Örnekli, “Üzgün olduğumuzu ve onların yanında olduğumuzu yazdık” diye konuştu.

Cemregül Yolgaç, duygularını mektuplara yazdıklarını belirterek, 3 gün boyunca harçlıklarını biriktirip depremzedelere destek olmaya devam edeceklerini aktardı.

Adıyaman’dan Edirne’ye gelen depremzede ailenin çocukları da, kendilerine verilen destekten dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler.

Yusuf Emre Uzun, bu davranış karşısında çok mutlu olduğunu ve yalnız olmadığını hissettiğini söyledi.

Abdullah Uzun, “Buradaki arkadaşların bize yazdığı mektuplardan dolayı çok sevindim, mutlu oldum. Tek başıma olmadığımı bir kez daha anladım. Böyle arkadaşlarım ve böyle milletim olduğu için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side