17 Haziran 2024
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBİSİKLET YARIŞINDA YORGUN DÜŞENLER AMBULANS VE KAMYONETLE GERİ GETİRİLDİ

BİSİKLET YARIŞINDA YORGUN DÜŞENLER AMBULANS VE KAMYONETLE GERİ GETİRİLDİ

-

Edirne’de okullar arası gerçekleştirilen bisiklet organizasyonunda havanın da sıcak olmasından dolayı yarışı bitiremeyen öğrenciler, bitiş noktasına ambulans ve kamyonetle geri döndü.

Edirne İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleştirilen okullar arası bisiklet yarışmasında yorgun düşen öğrenciler yarışı bitiremeden kendileri ambulansla dönerken bisikletleri ise kamyonetle yeniden start noktasına getirildi. Toplam 8 kilometrede yarışan öğrenciler, havalarında ısınmasının etkisiyle yarışı tamamlayamadı.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Edirne İl Jandarma Asayiş Komutanı Evren Kaptan ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekiplerinden Sadullah Özden verdi.

Bisiklet yarışına katılan öğrencilerden Doruk Hırçın, havanın çok sıcak olduğunu ve yarışı bitiremedikleri için ambulansla geri dönmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Hırçın, “Hava çok sıcak olduğu için yarışı bitiremeyen arkadaşlarımız ambulanslar geldiler. Yarışı bırakan arkadaşlarımızın bisikletleri de kamyonetle getirildi. Havanın sıcaklığı bizi çok yordu” dedi.

Utku Zorlutuna ise 2021-2022 yılı Edirne okul sporlarının ilkinin gerçekleştirdiklerini belirtti.

Zorlutuna, “Türkiye’de bir ilk olarak da Edirne’nin 8 ilçesinde okul sporları bisiklet yarışları gerçekleştirdik. Dereceye giren öğrencilerimiz Edirne’de il birinciliği şampiyonluğuna geldiler. Sporumuz açık alanda olan bir spor olduğu için muhakkak yarışı bırakıp ambulanslarla dönenler oluyor. Yaklaşık 30 Jandarma personelimiz ve 2 ambulans ile bütün emniyet önlemleri alınmıştır” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side