24 Haziran 2022
15.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBİSİKLETLER EDİRNE KIRMIZI BALONLARLA SÜSLENDİ

BİSİKLETLER EDİRNE KIRMIZI BALONLARLA SÜSLENDİ

-

2022 Edirne Yılı etkinlikleri kapsamında ARDABİS, Edirne Belediyesi ve Trakya Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen ‘Edirne Kırmızısı Bisiklet Halk Sürüşü’ etkinliği yapıldı. Bisikletlerin Edirne kırmızısı balonlarla süslendiği etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

2022 Edirne yılı dolayısıyla ARDA Bisiklet Derneği, Edirne Belediyesi ve Trakya Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen ‘Edirne Kırmızısı Bisiklet Halk Sürüşü’ etkinliği düzenledi.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinlikte Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu’nda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu.

ARDA Bisiklet Derneği Başkanı Mehmet Fidan, yaptığı konuşmada Edirne kırmızısını tüm Türkiye’ye duyuracaklarını belirtti. Fidan, etkinliğin gerçekleşmesinde öncü olan Şenel Tezcan’a günün anısına madalya sundu.

Fidan, “2022 Edirne yılı dolayısı ile düzenlediğimiz bu etkinliği, Belediyemizin, Trakya Üniversitemizin katkıları ile üyemiz Şenel Tezcan’ın düşünceleri ile germeleştirmiş bulunuyoruz. Kendisine bir gurur madalyası sunmak istiyoruz. İzmir’de başlayıp tüm Türkiye’ye yayılmış olan süslü kadınlar gibi bizde Edirne’den başlayıp tüm Türkiye’ye Edirne kırmızısını duyurmuş olacağız inşallah duyurmuş olacağız” dedi.

Edirne Kırmızısı temalı bisiklet turunun öncüsü Şenel Tezcan; madalya bana sürpriz oldu çok teşekkür ediyorum. 2022 Edirne yılı olması sebebi ile Edirne Kırmızısının birleştirici sembolü altından,bisiklet severleri birleştirmek üzere yolla çıktım. Edirne kırmızını giy gel. Giyerim Edirne kırmızısı bisiklet en ‘Avalısı’ diyerek belediyemizin,üniversitemizin ve ARDABİS’in katkıları ile ve sizin katılımı ile hayalimi gerçekleştiriyorum” dedi.

Bisiklet turu Atatürk Anıtı önünden başlayıp, Lozan Anıtında tamamlandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi