21 Temmuz 2024
26 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBULGAR MÜŞTERİLERDE AZALMA VAR!

BULGAR MÜŞTERİLERDE AZALMA VAR!

-

Son dönemde Bulgar müşterilerin sayısında ciddi bir azalma yaşandığını açıklayan Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Barış Atkoşan, Bulgar plakalı araçlara en az 2 kapı açılması konusunda Edirne Valisi Yunus Sezer’e çağrıda bulundu.


Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Barış Atkoşan, son dönemde Bulgar müşterilerin sayısında gözle görülür bir azalma olduğunu açıkladı. Söz konusu azalmanın gurbetçi sezonundan kaynaklı olabileceğini belirten Atkoşan, Bulgar plakalı araçlara en az 2 kapı açılması konusunda Edirne Valisi Yunus Sezer’e talepte bulundu.

Atkoşan, “Bulgar müşteri konusunda biz de sıkıntı çekiyoruz. Sınır kapısında bir çalışma olduğu, yol güzergâhının farklı bir noktaya verildiği bununda geçtiğimiz Salı günü itibariyle sonlandırılacağı yönünde bilgi almıştık. Bu hafta yine aynı şekilde Bulgar müşterilerimizin sayısında ciddi bir düşüş var. Nedenini tam bilemiyoruz. Bizim Avrupa’da çalışan vatandaşlarımız tatillerini geçirmek üzere Türkiye’ye gelmeleri noktasında karayollarını seçmeleri de olabilir. O noktada yoğunluk ne derecededir bilemiyoruz ama Bulgar müşterilerinin sayısında ciddi bir azalma var. Fiyatlar bu sene geçen senenin fiyatlarının bile altında. Bu da arz taleple alakalı. Fiyatlar son derece uygun. Bugün 100 liraya tişört ve elbise bulunabiliyor. Bu durgunluğun sebebini anlayamıyoruz. Pazar çok kötü bir noktada değil ama normal seyrinde ilerliyor. Aşırı sıcaklarında etkisi olmuş olabilir. Çok sıkıntı olmamak kaydıyla Bulgar müşterilerinin sayısında düşüş var. Mevsimsel etki de olabilir, hava sıcaklıklarının etkisi de olabilir. Bu noktada Sayın Valimizden Bulgar plakalı araçlara en azından iki tane kapının açılması konusunda bir talebimiz olacak. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem bize hem Edirneli esnafa Bulgar müşterilerin katkısı çok büyük. Bütün Edirne için olması gereken bu. Açılacak iki tane kapının kent ekonomisine katkıda bulunacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side