20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBULGARİSTAN bTV KANALI BELEDİYENİN DEPREM YARDIMLARINI HABERLERİNE TAŞIDI

BULGARİSTAN bTV KANALI BELEDİYENİN DEPREM YARDIMLARINI HABERLERİNE TAŞIDI

-

Bulgaristan’ın en çok izlenen televizyon kanallarından biri olan bTV, Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen depremlere ve Edirne’de toplanan yardımlara yer verdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile de röportaj yapan kanal, Bulgaristan’dan gelen yardımların da Edirne’den deprem bölgesine gönderildiğine dikkat çekti.

Komşu ülke Bulgaristan’ın en çok izlenen kanallarından biri olan bTV, Edirne’de deprem bölgesine toplanan yardımları ekranlarına taşıdı. Edirne’nin, deprem bölgesine gönderilen yardımların toplanma merkezi olduğuna dikkat çeken bTV muhabiri Maria Vasileva yaptığı haber sunumunda “Sınır kentinde Bulgaristan’dan gelen yardımlar da dahil olmak üzere iki adet nokta oluşturuldu. Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi o noktalardan birisi. Oraya kelimenin tam anlamıyla her dakika yardım taşıyan insanlar geliyor. 600 civarında gönüllü ve belediye personeli bu yardımların ayrıştırılması ve kutulara konulması için çaba gösteriyor. Bu kutuların içerisinde ne olduğunun anlaşılması için üzerlerine etiket yapıştırılıyor ve tırlara yükleniyor. Daha sonra afet bölgesine yola çıkıyorlar. Bu noktaya Bulgaristan’dan gönderilen bir çok yardım da ulaşıyor. Edirne’deki Kültür Merkezine tüm şehirden insanlar getirebildikleri yardım malzemeleriyle geliyorlar ” ifadelerine yer verdi.

bTV ayrıca Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile de röportaj yaptı. Belediye Başkanı Recep Gürkan burada yaptığı konuşmada toplanan yardımlar ve bunların deprem bölgesine ne şekilde ulaştırıldığına ilişkin bilgi verdi.

Gürkan, Bulgaristan’dan gelen yardımların da Valilik ile birlikte deprem bölgesine gönderileceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side