20 Haziran 2024
34.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBULGARİSTAN'DA LABORATUVAR KRİZİ: TIRLAR GÜNLERDİR KAPIKULE’DE BEKLİYOR

BULGARİSTAN’DA LABORATUVAR KRİZİ: TIRLAR GÜNLERDİR KAPIKULE’DE BEKLİYOR

-

Bulgaristan gümrüğünde yaşanan laboratuvar krizi nedeniyle tır sürücülerinin Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’nda bekleyişi devam ediyor. Özellikle meyve ve sebze taşıyan şoförler, ürünlerinin çürümesinden endişe ediyor.

Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo Gümrüğünde gıda analiz laboratuvarının kapatılması sebebiyle Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki tır sürücülerin bekleyiş saatleri uzuyor. Taşıdıkları ürünlerin çürümesinden endişe eden tır sürücüleri, bekleme sürelerinin kısaltılması için çözüm bulunması gerektiğini ifade ettiler.

Yükünü Mersin’den alarak Ukrayna’nın başkenti Kiev’e götürmek için Kapıkule Sınır Kapısı’nda tır parkında bekleyen Kerem Keskin, “Kuru yük yükleyen tırların bekleme süresi yaklaşık olarak 42 saatten 52 saatte kadar değişebiliyor. Meyve yükü yükleyen tırların ise bekleme süresi 24 saat sürüyor. Ben yükümü Mersin’den yükleyerek Ukrayna’nın başkenti Kiev’e götürüyorum. Artık Bulgaristan gümrüğünde yüklerimizin analizleri olmuyor. Alınan numunelerin analizleri başka yerde yapılıyor. Bu yüzden malın ve şoförlerin beklemesi süresi daha çok uzuyor. O nedenle hem firmalar hem de şoförler büyük sıkıntı yaşıyor. Buradaki analiz bu şekilde devam ederse narenciye mevsiminin başlamasıyla bize büyük bir sıkıntı oluşturacaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side