1 Şubat 2023
6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBÜYÜK ZAFER, BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI

BÜYÜK ZAFER, BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI

-

Edirne’de 30 Ağustos Zafer Bayramı için düzenlenen törende, büyük zaferin 100’üncü yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ parolasıyla başlatılan ve Türk Milletinin büyük bir özveriyle taçlandırdığı Milli Mücadele’nin zaferini simgeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü Edirne’de coşkuyla kutlandı. Edirne Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayan tören; Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Sonrasında Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, makamında tebrikleri kabul etti ve ardından tören programı Talatpaşa Asfaltındaki tören alanında devam etti.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Edirne Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tören alanındaki vatandaşları tören aracı üzerinden selamladı.


Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Piyade Albay Suat Kızılırmak, 30 Ağustos Zaferinin Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına temel teşkil ettiğini ifade etti.


Konuşmanın ardından gerçekleştirilen geçit töreni ise büyük coşkuya sahne oldu. Tören alanında toplanan vatandaşlar, geçit törenine katılan kolluk kuvvetlerine alkışlarla destek verdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi