28 Haziran 2022
18.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇAKIRLAR’DAN 2 OKUL BİNASI HAKKINDA SORU ÖNERGESİ

ÇAKIRLAR’DAN 2 OKUL BİNASI HAKKINDA SORU ÖNERGESİ

-

1. Murat Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi’nde restorasyon çalışmaları yapılması gerektiğini söyleyen İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yazılı soru önergesi vererek, “Bu 2 tarihi binanın restorasyonu ne zaman başlayacak?” diye sordu.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, geçmişte Kız Öğretmen ve Erkek Öğretmen okulu olarak hizmet veren Sosyal Bilimler Lisesi ve 1. Murat Lisesi’nin restorasyona ihtiyacı olduğunu belirtti. Çakırlar, TBMM’ye soru önergesi vererek, söz konusu tarihi binalarla ilgili bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu.


İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türk eğitimine çok değerli öğretmenler yetiştirmiş olan Edirne Kız Öğretmen ve Erkek Öğretmen Okulları bugün farklı isimlerde faaliyet göstermektedir. Erkek Öğretmen Okulu 1. Murat Lisesi, Kız Öğretmen Okulu da Sosyal Bilimler Lisesi olarak hizmet vermekte. Bu 2 okulun restorasyona ihtiyacı vardır. Restorasyon ve rölöve çalışmalarının yapılması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yazılı soru önergesi verdim. Bu okulların restorasyonun yapılması Edirne ve eğitimimiz için çok önemlidir.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi