21 Mart 2023
7.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇAKIRLAR’DAN AKSAL’A SERT TEPKİ!

ÇAKIRLAR’DAN AKSAL’A SERT TEPKİ!

-

İYİ Parti tarafından Saros Körfezi’nin karşı karşıya kaldığı risklerin tespiti ile ranta ve doğanın korunmasına karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan araştırma önergesi, AK Parti ve MHP grubunun oylarıyla reddedilmişti. AK Parti Milletvekili Fatma Aksal’ın konuyla ilgili, “Eğer bizim niyetimiz Danişment’teki alanı birilerine vermek olsaydı, ilgili alanı hazineden alıp çoğunlukta olduğunuz il özel idaresine vermez, Hazine üzerinden istediğimize verirdik.” dediğini belirten İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Aksal’a tepki gösterdi. Çakırlar, “Madem samimiyetten bahsediyorsunuz, niçin araştırma önergemize ret oyu kullandınız? Abdestinizden şüpheniz mi var?” dedi.

İYİ Parti tarafından Saros Körfezinin karşı karşıya kaldığı risklerin tespiti ile ranta ve doğanın korunmasına karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne araştırma önergesi sunulmuş; önerge AK Parti ve MHP Grubunun oylarıyla reddedilmişti. İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın konuyla ilgili olarak, “Eğer bizim niyetimiz Danişment’teki alanı birilerine vermek olsaydı, ilgili alanı hazineden alıp çoğunlukta olduğunuz il özel idaresine vermez, Hazine üzerinden istediğimize verirdik.” dediğini ifade ederek, Aksal’a tepki gösterdi.
Çakırlar tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Grubu adına Saros Körfezi’nin karşı karşıya kaldığı risklerin tespiti ile ranta ve doğanın korunmasına karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi konusundaki Meclis araştırma önergemiz AK Parti-MHP oylarıyla reddedilmişti. İlerleyen süreçte Edirne Milletvekili Fatma Aksal araştırma önergemizde bahsettiğimiz, Danişment sahilinin satışı ile ilgili olarak çekincelerimizi görmezden gelerek samimiyet çerçevesinde işler yaptıklarını belirtmiştir. Edirne’nin Enez ilçesine bağlı Vakıf Köyü sahilinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne ait 180 bin metrekarelik alan üzerinde bulunan turizm tesisi, Gökçetepe Tabiat Parkı’ndaki yerler ve birçok taşınmaz bahse konu vakfa verilmişken hangi samimiyetten bahsediyorsunuz. Madem samimiyetten bahsediyorsunuz, niçin araştırma önergemize ret oyu kullandınız, abdestinizden şüpheniz mi var? Fatma Hanım, konuşmasının bir bölümünde, ‘Eğer bizim niyetimiz Danişment’teki alanı birilerine vermek olsaydı, ilgili alanı hazineden alıp çoğunlukta olduğunuz il özel idaresine vermez, Hazine üzerinden istediğimize verirdik.’ Demiştir. Saros sizlerin babanızın malı mı? Tekrar ediyorum bu önergenin araştırılması için neden olumlu olmadınız? Kendi ağızlarıyla Hazine üzerindeki taşınmazların ne kadar rahatlıkla verildiğini ve verilebildiğini ifade eder hale geldiler. Hazineyi ganimet gibi gören bir zihniyetin samimiyetine elbette ki inanmayacağız.”

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi