14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECAN DOSTLARIMIZ SAHİPLENMEYİ BEKLİYOR

CAN DOSTLARIMIZ SAHİPLENMEYİ BEKLİYOR

-

Edirne Belediyesi, Sokak Hayvanları Barınağı’nda sahiplenmeyi bekleyen can dostlarını www.edirne.bel.tr adresinden duyuruyor. Barınaktaki sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyen vatandaşlar, www.edirne.bel.tr adresine girerek, sahiplenmeyi bekleyen can dostlarımızın fotoğraflarını görebilecek ve kimliği ile ilgili gerekli bilgilere buradan ulaşabilecek.

Edirne Belediyesi, ‘Sizin eviniz, onun yuvası olsun ister misiniz? Satın alma.. Sahiplen’ sloganıyla www.edirne.bel.tr adresinden Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nda ‘sahiplenmenizi bekleyen’ can dostlarımızı yayınlamaya başladı. Vatandaşlar, düzenli olarak yenilenen sayfadan, Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nda sahiplenmeyi bekleyen sokak hayvanlarının fotoğraflarına, kimlik ve sağlık bilgilerine ulaşabilecek.

Edirne Belediyesi, Sokak Hayvanları Barınağı’nda can dostların bakım ve tedavilerini yaparak, daha rahat yaşamaları için birçok imkan sağladıklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ancak sokak hayvanlarının mutlu bir yuvada yaşamalarını çok önemsediklerini söyledi. Sokak hayvanlarına kalıcı bir yuva kazandırabilmek adına bundan böyle bu durumdaki can dostlarının bilgilerinin Belediyenin web sayfasından da paylaşılacağını ifaden eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Can dostlarımızın kalıcı ve sıcak bir yuvaya sahip olması çok önemli. Bu nedenle ‘satın alma sahiplen’ diyor, bu konuda da vatandaşlarımıza elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz. Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlarımız hem www.edirne.bel.tr adresinden hem de barınağımıza şahsen başvurarak sahiplenmeyi bekleyen can dostlarımızla ilgili tüm bilgelere ulaşabilirler.” dedi.

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Barınağı yetkilileri de bu konuda detaylı bilginin 0284 235 10 36 numaralı telefondan alınabileceğini kaydetti. Yetkililer, sahiplenilmek istenen sokak hayvanlarının her gün sabah saat 10 – 11 ve öğleden sonra 14-15 saatlerinde barınakta görülebileceğini belirttiler.

Sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyenlerden istenecek belgeler ise şu şekilde:

1- Sahiplenecek kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
2- Sahiplenecek kişinin T.C. kimlik fotokopisi ve TC kimlik numarası gerekmektedir.
3- Sahiplenme için uygun bir araçla ve ziyaret saatlerinde gelmelisiniz. Sahiplenmeye gelirken yanınızda tasma veya taşıma kafesiniz olmalıdır.
4- Ziyaret saatleri her gün sabah 10.00 – 11.00 ve öğleden sonra 14.00 – 15.00 saatleri arasındadır.

Sahiplenme İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler:

-Sahiplenilen hayvanla ilgilenecek yeterli zamanınız olmalıdır.
-Sahiplenilen hayvanın yıllık aşıları ve sağlık kontrolleri aksatılmadan yapılmalıdır.
-Sahiplenilen hayvanın refahını sağlamaya ve onun ihtiyaçlarını karşılamaya özen göstermelisiniz.
-Sahiplendiğiniz hayvana özellikle ilk haftalarda sabırlı, şefkatli ve ilgili olmalısınız.
-Sahiplenilen hayvanın aç ve susuz bırakılması, kötü muameleye tabi tutulması hayvanın travma yaşamasına neden olur. Bu durumun 5199 sayılı kanunla yasaklandığını ve böyle bir durumla karşılaşıldığında hayvana el konulup sahibi olan kişiye cezai işlem uygulandığını belirtmek isteriz.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side