24 Eylül 2023
36 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP, ATA’NIN HUZURUNA ÇELENK SUNDU

CHP, ATA’NIN HUZURUNA ÇELENK SUNDU

-

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Düzenlenen törende konuşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “30 Ağustos günü Aziz Milletimiz, ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklardaki insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün Dünyaya göstermiştir.” dedi.

CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı yapan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Türk Milletinin asla tutsak yaşamayacağını 30 Ağustos günü tüm dünyaya gösterdiğini ifade etti.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, burada yaptığı konuşmada, “Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Türk Milletini özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuşturan altın bir sayfadır. 30 Ağustos günü Aziz Milletimiz, ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklardaki insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün Dünyaya göstermiştir. Bu zafer ile halkımızın yaktığı bağımsızlık, özgürlük ve adalet ışığı tüm mazlum milletlerin de tutsaklık zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk bize, ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek yol göstermiştir. 30 Ağustos Zaferiyle Türk Milleti küllerinden yeniden doğmuş ve atalarımızın bize emanet ettiği bu topraklarda sonsuza dek bağımsız yaşama iradesini bütün Dünyaya göstermiştir. Dumlupınar’da kazanılan zafer Millet egemenliğine dayalı yeni bir devlete kavuşmamızın yolunu açmıştır. Vatan, bayrak ve bağımsızlık uğrunda ödenen bedelleri hiçbir zaman unutmadan ecdadımızın yaptığı gibi güzel ülkemizi yarınlara taşımak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet anıyor, vatanı için mücadele eden kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyor, halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi