20 Haziran 2024
34.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP İL BAŞKANI KAHRAMAN, YENİDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

CHP İL BAŞKANI KAHRAMAN, YENİDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

-

Yaklaşık 8 aydır CHP Edirne İl Başkanı olarak görev yapan Samet Kahraman, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek il kongresinde başkanlığa yeniden aday olacağını açıkladı. Partililerin yoğun desteği eşliğinde konuşan Kahraman, “Edirne’nin geleceği için adayım.” dedi.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için CHP Edirne İl Başkanlığı görevinden istifa eden Fevzi Pekcanlı’nın yerine göreve gelen ve yaklaşık 8 aydır İl Başkanı olarak görev yapan Samet Kahraman, önümüzdeki günlerde yapılacak il kongresinde başkanlığa yeniden aday olacağını açıkladı. İl Binasında gerçekleşen adaylık açıklamasına; CHP Edirne Milletvekilleri Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katılım gösterdi. Partililerin yoğun desteği eşliğinde kürsüye çıkarak konuşma yapan Kahraman, CHP için gece-gündüz demeden çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

Kahraman, “2010 yılında sevdalısı olduğum CHP’ye üye oldum. 2010 referandumuyla birlikte burada görev almaya başladım. 2015 yılına kadar gerçekleşen tüm seçimlerde partinin bir neferi gibi çalışmaya devam ettim. Bu süreç zarfında hiç durmadan hep çalıştım ve 2015 yılında bu sefer Fevzi Pekcanlı başkanlığında yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalara devam ettim. Çok seçimler atlattık. Gece gündüz çalıştık. Bu dışarıdan ne kadar görünüyor bilmiyoruz ama çok samimi çalıştık. Fevzi Başkan son seçimimizden hemen sonra ilk yerel seçimde milletvekili adayı olacağını açıklamıştı. O zaman Fevzi Başkanın istifasından sonra il başkanlığına aday olacağımı söylemiştim. Geldiğimiz noktada bu son seçimde Fevzi Başkan milletvekilliği adaylığı için istifa etti ve yeni bir süreç başladı. Bizler de bu yılın Ocak ayında kendi aramızda bir seçim yaptık. İki arkadaş yarıştık. İl yönetim kurulu arasında bir seçim oldu ve il yönetiminden arkadaşlar bize bu görevi tebliğ ettiler. Biz de o gün aldığımız bayrağı hiç durmadan daha ileri taşımak için tüm ilçe başkanlarımla beraber mücadele ettik. Hiçbir şeyin kararını yalnız almadık. Örgütsüz hiçbir şey olmaz dedik ve 14-28 Mayıs süreçlerinde gece gündüz demeden çalıştık. Bugün adaylık açıklaması yapacağım ama burada ben sadece Samet Kahraman olarak aday değilim. Böyle bakarsak yanılırız. Ben hep emekten yana oldum. Bundan sonra da hep emekten yana olacağım. Yağmurda-çamurda emek veren kadınlarımız aday, gençlerimiz, emekçilerimiz aday. Sadece Samet Kahraman aday değil. Siyaset ekiple yapılır. Biz uzun zamandır ekip arkadaşlarımızla beraber hayaller kurarız. O hayaller devam eder, çabalarız, emek veririz. Biz burada ekip arkadaşlarımızla beraber Edirne’nin geleceği için adayız. Ben de Edirne’nin geleceğinde bir parça olmak ve yer almak için bugün burada adaylığımı hepinizin önünde ilan ediyorum.” dedi.
Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side