14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP İL BAŞKANINDAN EDİRNE VALİSİNE SİTEM!

CHP İL BAŞKANINDAN EDİRNE VALİSİNE SİTEM!

-

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne’de Valilik bünyesindeki etkinliklere Millet İttifakı olarak davet edilmediklerini, sadece Cumhur ittifakının davet edildiğini öne sürerek, Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık’a sitemde bulundu. Pekcanlı, “Bu kadar siyasallaşan bir yapıda endişelerimiz var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Edirne’de Valilik tarafından düzenlenen etkinliklere davet edilmediklerini belirten Pekcanlı, bu konuda duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Pekcanlı, “İl Başkanlığımda 8’inci yılıma gireceğim. Beklide ilk defa bir ilin valisiyle ilgili bir açıklama yapmak durumundayım. Geçtiğimiz Pazartesi günü eğitim öğretime başladık. Salı günü çıkan haberlerde Edirne Valisi, Belediye Başkanı, Yıldırım semtinde bir okulun açılışında. Bir baktım ki MHP il başkanı yanında. Daha önce bu tür açılışlar, ayçiçeği hasatları gibi etkinliklerde baktım ki millet ittifakı ile ilgili kimse davet edilmiyor, çağrılmıyor. Vali sadece Ak Parti il başkanıyla, MHP il başkanıyla, Ak Parti milletvekiliyle bu tarz etkinliklere katılıyor. 3 seçim atlattım il başkanı olarak, 15 Temmuz’da il başkanıydım. 4’üncü 5’inci valiyle çalışıyorum. Ama bu kadar siyasallaşan bir yapı ilk defa görüyorum. Bize il başkanı olarak hiç davet gelmiyor. Sosyal medya hesabına baktım geriye dönük, İpsala Esetçe’ye ziyaret yapılmış, Ak Parti milletvekili ve il başkanı yanında. Havsa Naipyusuf köyüne beton yollarla ilgili ziyaret yapılmış, il genel meclisinin bütçesiyle CHP’li üyelerin oylarıyla bütçeleştirilen projelerde bile Valimiz Ak Parti il başkanı ve milletvekiliyle beraber. Ayçiçeği hasadı yine Ak Parti il başkanı ve milletvekiliyle beraber. Trakya birlik ziyaretine baktım, ak parti ilçe başkanı, milletvekili Valimizin yanında.

Biz öyle valilerle çalıştık ki ben hiç bu şekilde bir yapı görmedim. Bu kadar siyasallaşan bir yapıda bizim endişelerimiz var” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side