20 Mart 2023
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ERKEN’DEN SEÇİM STARTI

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ERKEN’DEN SEÇİM STARTI

-

CHP’den 28’inci dönem için milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Ahmet Erken, seçim çalışmalarına start verdi. İlk olarak CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman’ı ziyaret eden Erken, “Seçilsek de seçilmesek de biz partimizin geçmişte nasıl yanındaysak bundan sonra da olacağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili aday adaylığı başvuru yapan Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Ahmet Erken, seçim çalışmalarının startını verdi. İlk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Samet Kahraman’ı ziyaret eden Erken, aday adaylığına müracaat eden herkesin çok değerli olduğunu belirterek, verilen görevleri sonuna kadar yerine getireceğini söyledi.

Ahmet Erken, “Bildiğiniz gibi 26 Aralıkta il yönetim kurulu üyeliğimden istifa etmiştim. Geçen süreçte en son ayın 14ünde Ankara’da aday adaylığı için müracaatımızı yaptık. Yönetim kurulu başkanımız da ayrılmasından sonra İl Başkanımız oldu. Ben de ilk olarak gezilerime, çalışmalarıma il başkanıma, ilden başlatmak istedim. O amaçla buradayım. Tabii ki 46 yıllık politika hayatımda hiçbir zaman ben demedim biz dedik zaten biliyorsunuz. 27 yıldan beri de KÖYKOOP başkanlığını yapıyorum. Bildiğiniz gibi son yılda bir yıldan beridir Tarım Kooperatifi merkez başkanlığını yapıyorum. Bizim politik hayatımız veya kurumsal hayatımız gerçekten uzun sürelere dayalı bu mücadeleden hırstan veya ekiple çalışmanın bir ürünüdür. Bugüne kadar geldiğimiz noktada bize SODEP zamanından parti üyesiyim verilen görevleri her türlü üstümüze düşen görevleri yerine getirmişizdir. Bugünde böyle bir başlangıçta, 14 Mayıs’ta yapacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin milletvekili aday adayı olarak müracaatımızı yaptık. Başkanımdan başlatıyorum ziyaretimi. Aynı zamanda bundan sonra seçim sürecinde de yapacakları çalışmalarda bize düşen herhangi bir görev olur mu olmaz mı seçilsek de seçilmesek de biz partimizin geçmişte nasıl yanındaysak bundan sonra da olacağız. Kariyerimizden veya siyasi şeyimizden hiç taviz vermediğimizden için bundan sonrada çünkü aday adaylığından müracaat edenlerin hepsi gerçekten CHP’den, hepsi değerli. Tabii ki bunların içinden dört kişi seçilecek. Seçilen arkadaşların da seçildikten sonra nasıl katkı yaparız bunların da istişaresi olarak başkanımızla görüşeceğiz. Bize bir katkı verirlerse, görev verirlerse sonuna kadar da yerine getirmeyi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman ise, tüm aday adaylarına başarılar diledi.

Kahraman, “Başarılar diliyoruz. Tüm aday arkadaşlarımız çok kıymetli. Bu dönemde hep beraber çalışacağız. Hep beraber bunu başaracağız. Hem Cumhuriyet Halk Parti’mize hem de tüm aday adaylarımıza hayırlısı olsun inşallah. Teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi