17 Haziran 2024
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP'DE BİRLİK DÖNEMİ

CHP’DE BİRLİK DÖNEMİ

-

CHP’de bir dönem milletvekilliği, il ve ilçe başkanlığı ile meclis üyeliği görevlerinde bulunan 7 isim, Edirne İl Genel Meclisi CHP Grubunu ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir dönem milletvekilliği, İl ve ilçe başkanlığı ile meclis üyeliği görevlerinde bulunan 7 isim, 2023 seçimleri öncesi partinin çalışmalarına destek vermek için sahaya indi.
CHP Edirne 22 ve 23. dönem milletvekili, eski Parti Meclisi Üyesi Rasim Çakır, eski İl Başkanları Gürkan Güneser, Şükrü Ciravoğlu ve Serdar Yalçıner, eski İlçe Başkanı Erdal Akgün, eski Belediye Meclis Üyesi Mehmet Muranlı, eski İl Genel Meclis Üyesi Asım Uyguner’den oluşan heyet, İl Genel Meclisi CHP Grubunu ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 22 ve 23. Dönem milletvekili Rasim Çakır, “Bir tek düşüncemiz ve amacımız var; önümüzdeki genel seçimlerde CHP’yi Edirne’de başarılı kılmak.” açıklamasında bulundu.

CHP Edirne 22 ve 23. dönem milletvekili, eski Parti Meclisi Üyesi Rasim Çakır, “Hepinizin bildiği gibi Türkiye’miz süratle bir seçim atmosferine girmeye başladı. Her gün tüm ulusal basında seçim konuşulup tartışılıyor. Önümüzdeki seçim de bizim değerlendirmemize göre bu ülkede kader seçimi denilecek önemde bir seçim. Bunu hisseden, bugüne kadar CHP’de çeşitli görevlerde bulunmuş, il başkanlığı yapmış, milletvekilliği yapmış, ilçe başkanlığı, il genel meclis üyeliği yapmış arkadaşlarımızla bir araya geldik. Bir tek düşüncemiz ve amacımız var; önümüzdeki genel seçimlerde CHP’yi Edirne’de başarılı kılmak. Bizler bu partinin değişik dönemlerinde yükünü çekmiş, kahrını taşımış insanlarız. Bu noktada bir araya geldik ve ne yapabiliriz konusunu konuştuk ve arkadaşlarımızla görüş birliği içerisinde bu seçimlerde maddi ve manevi gücümüz nereye kadar yeterse aktif şekilde katkı verme ile ilgili bir karar aldık. Bu kararımız doğrultusunda köylere, mahallelere, partililere gidiyoruz. Kenarda unutulmuş partilileri hatırlayıp onları davet ediyoruz, çayını içiyoruz. Sivil toplum örgütlerine, kurumlara gidiyoruz. Bir ivme, hareket, heyecan getirmeye çalışıyoruz. Bu amaçla yola çıktık ve bugün de İl Genel Meclis’imizi ziyaret ettik” şeklinde konuştu.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş de, ziyaretten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Geçmiş, “Bugün tarihi bir an yaşıyoruz İl Genel Meclisi’nde. Çok duygusal, bir anlamda da onurlu bir gün. Yıllarca grup başkanlığı yapmış, partimizin milletvekilliği, parti meclis üyeliği yapmış, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve uzun dönem il genel meclisinde birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımızla birlikte olmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün İl Genel Meclisi’nde CHP grubunu ziyaret ederek bizi bir kat daha onurlandırdı. Biz de bu vesileyle yaptığımız çalışmaları anlattık. Onlarla birlikte daha nasıl faydalı olabiliriz noktasında konuştuk. Bu ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side