30 Haziran 2022
30.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP’DEN 19 MAYIS ÇELENGİ

CHP’DEN 19 MAYIS ÇELENGİ

-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı,” Gençlerimizin, ülkemizin içinden geçtiği karanlık süreçten Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığını takip ederek ve 19 Mayıs ruhuyla hareket ederek bu karanlık süreçten çıkacağına eminiz” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla CHP İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma tören düzenlendi. Törene Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile partililer katıldı.

İl Başkanı Pekcanlı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Daha sonra Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu’nda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, törende yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.
Pekcanlı, “Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 103. Yılında Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olma, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet değerlerine, devrimlerine, bağımsızlığına, geleceğine sahip çıkma, ulumuzun çağdaş değerlerle donatılmış bütün kalelerini savunma, karanlık zihniyetlerin eğitim, demokrasi, adalet, çağdaşlığa zarar verecek işgallerine ve ülkemizin her karışında önümüze konulan zorluklara göğüs germeye devam edeceğiz. Atatürk gençliğin önemini ilk kavrayan lider olarak, “milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor, bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” diyerek Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir. Gençlerimizin ülkemizin içinden geçtiği karanlık süreçten Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığını takip ederek ve 19 Mayıs ruhuyla hareket ederek bu karanlık süreçten çıkacağına eminiz. Türkiye Cumhuriyetinin bu önemli gününde başka Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere dava arkadaşlarımızı ve yol arkadaşlarımızı minnetle anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi