14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP’DEN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

CHP’DEN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

-

CHP Edirne İl Başkanlığı öncülüğünde ilçe başkanlıkları aracılığıyla Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına yardım kampanyası başlatıldı.

CHP Edirne Teşkilatı, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için çalışma başlattı. Depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması adına İl Başkanlığı öncülüğünde ilçe başkanlıkları aracılığıyla yardım kampanyası başlatıldı.


Yardım kampanyası hakkında bilgiler veren İl Başkanı Samet Kahraman, ilçe başkanlıkları aracılığıyla Edirne genelinde topladıkları yardım malzemelerini, deprem bölgesine sevk edeceklerini ifade etti. Kahraman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı olan vatandaşlarımıza da, geçmiş olsun dileklerimi, acil şifalar diliyorum. Kahramanmaraş ve o civardaki tüm illerdeki vatandaşlarımıza yardımcı olmamız lazım. En önemli ihtiyaçlar var, burada… Özellikle çadır içi ısıtıcı, uyku tulumu, battaniye, sentetik içlik, eldiven, atkı, bere, çorap, bot, mont, bebek bezi, mama, kağıt havlu, tuvalet kağıdı, el feneri, kalem, pil, kibrit, kıyafet gibi ürünler önceliğimiz olmalı. Tüm ilçe başkanlıklarımızda ürünlerin toplamasını yapacağız, bir an önce de bölgeye sevk edeceğiz. Tüm Edirne halkından bu konuda yardım talep ediyoruz.” dedi.

Vatandaşlardan Sevgi Gelir de, parti binasına gelerek yardım malzemesi getirdiğini belirtti.
Gelir, “Meydana gelen deprem nedeniyle çok üzüldüm. Hemen birçok ürün toplayarak, deprem bölgesine göndermek geldi içimden. Ben de parti binasına gelerek bunları teslim ettim. Herkesin duyarlı olması gerekiyor. Ellerinde ne varsa getirsinler.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side